Марица загуби домакинството си на Септември в двубой от 28-ия

...

Марица падна от Септември и загуби важни точки в борбата за оцеляване

Марица загуби семейството си на Септември в дуел от 28-ия кръг във Втора лига. Виктор Очай и Борислав Маринов вкараха за гостите, а със загубата маричани понижиха възможностите си за оцеляване шест кръга преди края.
Прочетете още
Първото полувреме предложи относително слаб футбол, като ситуациите пред двете порти бяха прекомерно малко и основани на мудна скорост. В средата на полувремето попадение на Мартин Тошев беше анулирано. Юношата на ЦСКА беше изведен самичък против вратаря и прати топката в мрежата, само че страничният арбитър маркира засада. Малко по-късно Жан Пиер Да Силва опитва да заплаши мрежата на Илия Николов, само че ударът беше блокиран и стражът на " пиратите " улови топката.

В последните минути на първата част Йордан Йорданов от Септември (София) шутира рисково към далечния ъгъл, само че Илия Николов реагира чудесно и съумя да избие топката с една ръка. В 48-ата минута Георги Трифонов пропиля първата голова опция пред рамката на Димитър Шейтанов - Станислав Маламов центрира отляво и нападателят стреля с глава, само че над задачата.

В 51-ата минута Септември (София) поведе в резултата. Центриране отляво принуди бранителите в жълто-синьо да почистват топката, тя попадна у краката на Виктор Очаи, който с техничен удар наказа вратаря на Марица - 1:0 за гостуващия състав.

В 57-ата минута тимът на Иван Гешев удвои преднината си. Борислав Маринов се пребори за топката след централната линия, напредна малко и препарира стража на " пиратите " с превъзходен прехвърлящ изстрел - 2:0 за Септември (София).

В 76-ата Свилен Щерев плонжира пред вратата на софиянци, само че изстрелът му с глава се спря в страничната греда. Буквално секунди по-късно Борислав Маринов се размина с втори шедьовър. 19-годишният нападател на Септември беше изведен самичък на скорост против вратаря, копна технично топката в жанр " Карел Поборски ", само че откри гредата. Така последният съдийски сигнал пристигна при 2:0 за Септември (София).

С успеха Септември събра 57 точки и е втори с равни точки с водача Спартак Варна, само че с по-лоши индикатори. Тимът води с цели 7 преди третия Монтана и е доста покрай промоция.

Марица е на другия полюс на 16-та позиция с 26 точки към този момент с 6 по-малко от 14-то място, където е Беласица.

Следващият мач на Марица е на 20 април - посещение на Добруджа.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Атанас Ташолов, Христиан Димитров, Янко Ангелов, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Георги Трифонов, Свилен Щерев

Септември: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Иван Арсов, Георги Динков, Кубрат Йонашчъ, Виктор Очаи, Йордан Йорданов, Айкут Рамадан, Мартин Тошев, Борислав Маринов, Жан Пиер Да Силва

Източник: trafficnews.bg