Марица Пловдив спечели промоция във Втора лига след домакински успех

...

Те сега са номер 1! Нещо неясно?

Марица Пловдив завоюва промоция във Втора лига след домашен триумф против Борислав Първомай с 3:1 в мач от последния кръг на Трета лига, Югоизточна група.

Двубоят стартира доста мощно за домакините от Пловдив, които поведоха в резултата още в 3-ата минута с гол на Александър Праматаров. Олджай Алиев влезе остро в наказателното поле, финтира бранител, след което стреля, а стражът Мартин Димитров се намеси. Той обаче не боксира топката и тя продължи пътя си към втора греда, където Праматаров с глава вкара от метър разстояние.

Темпото на игра спадна и от това се възползваха гостите от Първомай. Те проведоха бърза контраофанзива в 32-ата минута, в която Андрей Атанасов беше открит в наказателното поле. Срещу него застана Величко Величков, само че Атанасов завъртя топката около бранителя и стреля към далечния ъгъл. Топката се отби в страничния дирек и се олете в мрежата на вратата зад Илия Николов за 1:1.

В 52-ата минута разумното се случи и домакините още веднъж поведоха с следващия гол на Олджай Алиев. Праматаров беше открит на аутлинията, той погледна в наказателното поле и центрира, а там Алиев овладя, след което прати топката във вратата.

Интригата като че ли беше убита в 69-ата минута, в която Марица получи правото да извърши дузпа за нарушаване в наказателното поле против Милен Танчев. Зад топката застана вратарят Илия Николов, който прати своя сътрудник Мартин Димитров в противоположния ъгъл.

МАРИЦА - БОРИСЛАВ 3:1
1:0 Александър Праматаров 3, 1:1 Андрей Атанасов 32, 2:1 Олджай Алиев 52, 3:1 Илия Николов 69-дузпа

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов, Христо Янчев, Сами Мехмедов, Милен Танчев, Петър Шопов, Олджай Алиев, Александър Праматаров;

БОРИСЛАВ: Мартин Димитров, Мартин Здравчев, Михаил Митев, Васил Василев, Мирослав Кайраков, Радослав Влашев, Иван Чалъков, Георги Стайков, Василев Колев, Димитър Димитров, Андрей Атанасов;

Източник: marica.bg