Марек Юнион-Ивкони удари като гост лидера във волейболната Суперлига ЦСКА

...

Марек Юнион-Ивкони победи лидера ЦСКА в контрола

Марек Юнион-Ивкони удари като посетител водача във волейболната Суперлига ЦСКА с 3-1 (25-23, 21-25, 25-20, 25-22). Мачът беше надзорен преди започващия в петък заключителен шампионат за " Купата на България " в Пазарджик.

Мачът Марица - Вакъфбанк втори най-посетен в дамската Шампионска лига

На срещата в Пловдив са участвали 2,250 фенове

Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони беше Ив Мутабази с 25 точки, Павел Душков добави 14 точки, а Цветелин Цветанов - 12 точки. Много мощно се включи юношата Любомир Янков. Тийнейджърът игра в центъра на мястото на капитана Борислав Апостолов и се отличи със 7 точки (4 блокади).

За " армейците " Пламен Шекерджиев осъществя 15 точки, Венцислав Георгиев заби 13 точки, а Симеон Александров - 12 точки.

Преди Марек Юнион-Ивкони победи в Разлог и Пирин с 3-2 гейма. Тогава юношата Светослав Иванов беше най-резултатен с 19 точки, а след него беше третият чужденец в състава Иван Боб Огном. Диагоналът от Африка към този момент единствено тренира с тима, като при трансфер на някой от другите двама чужденци ще бъде картотекиран.

В петък дупничани играят за " Купата на България " против локалния " Хебър " в четвъртфинална среща. Домакините са главен любимец, дружно с Нефтохимик за продобиване на скъпия трофей.