Марек направи равен 2:2 при гостуването си на Беласица в

...

Беласица и Марек със зрелищно реми в Петрич

Марек направи еднакъв 2:2 при гостуването си на Беласица в Югозападната Трета лига. Двата тима изиграха здрав мач пред повече от 1000 фенове на стадион „ Цар Самуил “ в Петрич. Сред тях бе и някогашният президент на Бела - известният лекар Христо Мазнейков. Любопитното е,че комитите имат две равенства вкъщи, а на открито са единствено с победи.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато Живко Димитров засече подаване отдясно – 1:0. Марек доста бързо изравни. В 16-ата минута Веселин Любомиров със мощен шут направи 1:1. Марек вкара втория си гол в 57-ата минута. Тогава Николай Николов засече с крайник центриране от корнер. Радостта на гостите не търпя дълго, защото единствено 4 минути по-късно основният арбитър Петър Григоров отсъди дузпа за домакините за игра с ръка в наказателното поле. От 11-те метра тъкмо извърши капитана Марти Таушанов за 2:2.

Малко по-късно стана меле сред играчите на тъчлинията, откакто и агитката на Бела стартира да хвърля предмети по терена. Златният късмет за Марек бе в 73-ата минута. Чечев изведе влезлия като запаса Димитър Владимиров, той съумя са се измъкне при разбъркването, само че не откри опразнената врата и срещата приключи без победител.

Беласица продължава да бъде без загуба в шампионата, само че към този момент е на 2-ро място с 17 точки, а Марек е на 4-то място с 14. Дупничани обаче завоюваха скъпи точки при гостуванията си в Петрич и Кюстендил.