Мангото - плод, богат на антиоксиданти и бета каротин, е

...
Мангото - плод, богат на антиоксиданти и бета каротин, е
Коментари Харесай

Мангото помага срещу бръчки

Мангото - плод, богат на антиоксиданти и бета каротин, е чудесно средство против бръчки, откриха учени от Калифорнийския университет, написа сп. "Нютриентс ".

В изследването са взели участие 28 дами след менопауза. Участничките са били разграничени на две групи. От едната група трябвало да употребяват по половин чаша манго четири пъти седмично в продължение на четири месеца, а от втората - чаша и половина.

Промените в характерностите на бръчките са оценени благодарение на камера с висока разграничителна дарба. Според един от създателите на опита, Робърт Хекман, по този метод откривателите са съумели да виждат това, което не са могли да видят с невъоръжено око.

Резултатите демонстрираха, че при дамите от първата група се следи понижение с 23 % на броя и дълбочината на кожните гънки два месеца след началото на опита и с 20 % след четири. При участничките от втората група обаче е следен противоположен резултат.

Експертите считат, че това се дължи на захарта, която се съдържа в мангото в огромни количества, добавя Българска телеграфна агенция.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР