Манчестър Юнайтед завърши 1:1 с испанския Райо Валекано в последната

...

Ман Юнайтед завърши подготовката с равенство, Роналдо игра едно полувреме

Манчестър Юнайтед приключи 1:1 с испанския Райо Валекано в последната си инспекция преди старта на сезона във Висшата лига на Англия.

Двубоят се игра на "Олд Трафорд ", тъкмо 24 часа откакто "червените дяволи " изгубиха с 0:1 от Атлетико Мадрид в контрола в Осло. По тази причина мениджърът на домакините Ерик загар Хаг заложи съвсем напълно на запаси и юноши, като измежду титулярите въпреки всичко личаха имената на новите попълнения Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес, както и това на голмайстора Кристиано Роналдо, за който това бе първи мач от подготовката.

През първото полувреме Манчестър Юнайтед имаше предимство, само че не съумя да го материализира в гол. На почивката Роналдо бе сменен от Амад Диало, който съумя да открие в 48-мата минута. Само десетина минути по-късно обаче гостите от Райо Валекано изравниха посредством Алваро Гарсия, като резултатът от 1:1 остана неизменен до края.

Следващият мач на Манчестър Юнайтед е идната неделя, когато отборът посреща Брайтън в първия си формален мач за сезона.