Манчестър Юнайтед разпиля Лийдс Юнайтед с 5:1 в двубой от

...

Ман Юнайтед громи на старта на Висшата лига

Манчестър Юнайтед разпиля Лийдс Юнайтед с 5:1 в дуел от първия кръг на сезон 2021/2022 в британската Висша лига. Бруно Фернандеш откри в 31-ата, само че Люк Ейлинг изравни в 49-ата минута. Мейсън Грийнууд още веднъж даде задатък на " алените дяволи " в 52-ата, а Бруно означи втория си гол в 54-ата минута. Бруно оформи хеттрика си след тъкмо час игра. Фред също се разписа в 68-ата минута.

Домакините стартираха по-добре дуела и още във втората минута Скот МакТоминей проби отдясно в наказателното поле и опита да стреля, само че бе блокиран от бранител на Лийдс.
Снимка: БГНЕС  Ман Юнайтед громи на старта на Висшата лига
В седмата минута Мейсън Грийнууд шутира по тревата отвън наказателното поле, само че едва и без проблеми за Илан Мелие.

Четири минути по-късно още веднъж Грийнууд имаше шанса да открие резултата след неточност в отбраната на гостите. Рафиня сбърка с един пас обратно към Паскал Струйк, което разреши на британския национал да опита да трансферира Мелие, получи се рисков рикошет в крайници на бранителя и топката закупи рискова парабула, само че Мелие съумя да избие над гредата в корнер.

Секунди по-късно Пол Погба бе изведен самичък против вратаря отляво в наказателното поле от Грийнууд и опита да откри близкия му ъгъл, само че топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 16-ата минута Лийдс също погледна към вратата на домакините. Джак Харисън насочи удар от границата на наказателното поле, само че Давид Де Хеа съумя да парира, а по-късно още веднъж испанецът мазета и фалцов изстрел на Матеуш Клих.

След тъкмо половин час игра Бруно Фернандеш центрира рисково отдясно в наказателното поле, където обаче малко не доближи на Грийнууд да засече топката във вратата.
Само минута по-късно обаче Бруно беше в прегръдките на своите съотборници, откакто откри резултата след красива композиция от страна на „ алените дяволи “. Мелие изрита неопределено топката напред, което разреши на Сокт МакТоминей откри Погба в половината на Лийдс, а французинът изведе с едно допиране Фернандеш отляво в наказателното поле. Португалецът шутира, Мелие се опита да избие, топката ришокира в крайници му и попадна в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута Люк Шоу беше изведен отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че от външната страна на мрежата.

Две минути по-късно Даниел Джеймс получи положително подаване от Шоу и стреля мощно, само че топката профуча около близката греда в навън.

Лийдс започва стремително втората част и в 49-ата минута изравниха резултата след страховит гол на Люк Ейлинг. Крайният защитник получи топката от Стюарт Далас, след което насочи необикновен удар от над 25 метра, топката влетя в горния ляв ъгъл на Де Хеа за 1:1.
Само три минути по-късно обаче „ алените дяволи “ още веднъж излязоха напред в резултата. Шау комбинира с Погба, а французинът даде извънреден пас за Грийнууд отляво в половината на Лийдс. Младият нападател надбяга като на смешка Струйк, влезе в наказателното поле и с прекрасен удар откри далечния ъгъл на Мелие – 2:1.

Този гол даде подтик в играта на Ман Юнайтед, които в 54-ата минута вкараха трето попадение. Погба записа хеттрик от асистенции, откакто изведе Бруно отдясно в наказателното поле, а португалецът залъга елегантно противник и стреля, като Ейлинг почисти топката, която обаче беше пресякла голлинията с целия си размер и попадението беше прието – 3:1.

Юнайтед обаче не спря дотук. След тъкмо час игра Бруно Фернандеш оформи своя хеттрик. Виктор Линдельоф даде чудесно дълго подаване за Бруно в наказателното поле, който се озова самичък против Мелие и с мощен удар го разстреля от близко – 4:1.

В 68-ата минута Погба записа своята четвърта асистенция в дуела, откакто получи от Грийнууд, напред добре по левия фланг и центрира към точката за дузпа, където Фред засече с едно допиране във вратата на Мелие за 5:1.​
Източник: fakti.bg