Дара Екимова си играе с гравитацията в новото си ВИДЕО “Ladida”
Има чувства, които не се подчиняват на логичност, те са просто мисъл, която се връща още веднъж и още веднъж. С новия си сингъл “LADIDA ”, Dara Ekimova пресъздава този вътрешен монолог за момента, в който сърцето и разсъдъкът не са на една и съща периодичност. “LADIDA ” слага начало на противоположното преброяване до идната премиера на втория албум на изпълнителката по-късно тази година.
В текста на “LADIDA ” няма драматизъм, а почтено самопризнание - за привличането, което разклаща салдото. Режисьорът Жоро Пеев трансформира тази прочувствена дезориентация във образен език. Видеото е построено върху концепцията за изменяща се гравитация - камерата се завърта на 90 и 180 градуса, а пространството безусловно губи непоклатимост. Гледайте тук.
“LADIDA ” е написана от самата Dara Ekimova по време на креативен лагер отдаден особено на нея като актьор през 2025г., дружно със мощен екип от български създатели и продуценти - Denis Popstoev, Eva Lea, C-Mo, D-Zasta и KayBe. Музикално песента стъпва върху минималистична, съвременна поп продукция, в която пространството е оставено на гласа и текста.
Премиерата на “LADIDA ” е през днешния ден, 19 февруари, в българския радио и ефирен ефир, а скоро и във всички цифрови платформи.




