Манчестър Сити започна защитата на титлата си в Шампионската лига

...

Ман Сити започна защитата на титлата 3:1

Манчестър Сити стартира отбраната на купата си в Шампионската лига с рутинна победа с 3:1 над гостуващия Цървена звезда (Белград).

Цървена звезда поведе с гол на Осман Букари в края на първото полувреме, само че Хулиан Алварес изравни незабавно след подновяването на играта. В 60-ата минута аржентинецът направи 2:0 от директен свободен удар и неточност на вратаря Омри Глейзър, а Родри оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Манчестър Сити доминираше през цялото време против първенеца в шампионата от 1991 година Цървена звезда и насочи общо 22 удара към вратата им през първото полувреме, само че Глейзър направи няколко страхотни спасявания, а Ерлинг Холанд уцели гредата.

" Играхме в действителност добре, само че не успяхме да вкараме голове през първото полувреме. Бяхме непрекъснати и в последна сметка спечелихме мача ", сподели мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола.

Република България Лайпциг завоюва другия мач от група G със същия резултат 3:1 против швейцарския Йънг Бойс в Берн.
Източник: lupa.bg