Манчестър Сити стартира успешно новия сезон в Шампионската лига, след

...

Ман Сити проспа едно полувреме, но след това всичко си дойде на мястото

Манчестър Сити започва сполучливо новия сезон в Шампионската лига, откакто победи с 3:1 вкъщи Порто в дуел от Група С. Тимът на Джосеп Гуардиола, който и тази година потегля с огромни упоритости в шампионата, изигра едва за стандартите си първо полувреме, което приключи при резултат 1:1 след гол на Луис Диас (14') и попадение от дузпа на Серхио Агуеро (20'). След почивката обаче " жителите " заиграха надалеч по-добре и справедливо стигната до триумфа след голове на Илкай Гюндоган (65') и Феран Торес (73').

Джосеп Гуардиола бе направил две промени спрямо мача с Арсенал. Ерик Гарсия размени Нейтън Аке в центъра на зашитата, а Гюндоган стартира на мястото на Фил Фордън. Серхио Агуеро излезе като титуляр във втори следващ мач.

Фабио Вейра и Маланг Сар започнаха за Порто, като за десния бек това бе дебют. Привлечените чартърен от Ливърпул и Уест Хам Марко Груич и Фелипе Андерсон останаха на пейката за началото.

Гостите рядко имаха късмет да играят с топката в първите минути, само че точно Порто поведе в резултата. В 14-ата Луис Диас пресече едно подаване малко след централната зона, след което направи страховит рейд от към 40 метра, преодоля Гарсия и Кансело и стреля доста точно в далечния ъгъл за 0:1.

Само три минути по-късно обаче се стигна до дузпа в интерес на Сити. Гюндоган проби в наказателното поле и стреля, а топката срещна гредата. Впоследствие Пепе изблъска Стърлинг и основният рефер уточни бялата точка. След това обаче ВАР отдели дълго време, с цел да прегледа дали Гюндоган не прави нарушаване против вратаря на гостите. В последна сметка такова не бе отсъдено и дузпата остана. Агуеро извърши и макар че Маркесин бе покрай това да избави, топката се озова във врата му за 1:1.

Веднага по-късно Порто можеше да си върне преднината. Пресата на гостите даде резултат и Едерсон сгреши с подаването, предоставяйки топката на Оливейра. Последният обаче стреля над вратата.

Сити не съумя да надгради над своя гол, а минута преди края " жителите " още веднъж бяха покрай това да позволен ново попадение, само че Уокър почисти от голлинията, откакто центриране на Марега рикошира в Диас и се насочи към вратата на Едерсон.

Сити стартира доста по-добре втората част. Един изстрел на Гюндоган бе блокиран, а удар с глава на Родри мина настрана. В 65-ата минута обаче Гюндоган изведе домакините напред след доста добре изпълнен директен свободен удар от 22 метра.

В 73-тата минута Сити реши всичко в своя изгода с трети гол. Изработиха го две от запасите на Гуардиола в този мач - Фил Фодън и Феран Торес. Първо испанецът подаде към Фодън отляво, след което надареният англичанин му върна. Пепе опита да се намеси, само че Торес го финтира елегантно и стреля доста добре в горния десен ъгъл.

До края гредата лиши домакините от четвърти гол след изстрел на Родри.
Шампионска Лига 1 кръг, сряда 21 октомври  Манчестър Сити 3:1краен резулат  Порто