Манчестър Сити срази у дома Уулвърхемптън с 4:1 в мач

...

Манчестър Сити с 21-ва поредна победа във всички турнири

Манчестър Сити съкруши вкъщи Уулвърхемптън с 4:1 в мач от 29-ия кръг на британската Висша лига и записа 21-ва поредна победа във всички шампионати. „ Гражданите “ поведоха след автогол на Леандер Дендонкер в 15-ата минута, само че „ вълците “ изравниха посредством Конър Коуди (61). Сити стигна до успеха след два късни гола на Габриел Жезус (80, 90) и Рияд Марез (90+3) и изравни клубния си връх от 28 мача без загуба във всички шампионати (между април и декември 2017 година), както и достижението на Арсенал от сезон 1998/99 за 19 следващи дуела за състезание, в които отборът не е изоставал в следствие нито за минута.

Още във втората минута вратарят на гостите Руи Патрисио избави удар на Рахийм Стърлинг. Превъзходството на домакините бе материализирано в 15-ата минута, когато Рияд Марез напредна в наказателното поле и даде остро паралелно подаване към Стърлинг, само че Леандер Дендонкер си вкара автогол в опит да почисти топката.

До края на полувремето домакините имаха самодейността, а " вълците " рядко успяваха да разменят повече от няколко паса. В 40-ата минута удар на Стърлинг бе блокиран от Дендонкер, а по-късно Марез шутира едва. Три минути по-късно Аймерик Лапорт от близко прати топката в мрежата на гостите, само че попадението не бе зачетено след интервенция на ВАР поради засада.

Натискът на домакините продължи и след почивката, а в 51-ата минута още веднъж Руи Патрисио трябваше да се намесва след удар на Кевин Де Бройне по диагонала. Две минути по-късно още веднъж португалският пазач бе на мястото си и избави удар на Марез.

Противно на логиката Конър Коуди (61) изравни за " вълците " след центриране на Жоао Моутиньо от фаул. Минути по-късно Руи Патрисио избави удар на Габриел Жезус (80), който въпреки всичко се разписа десетина минути преди края след центриране на Кайл Уокър. Секунди преди този момент Стърлинг бе нацелил лявата греда.

В самия край домакините сложиха точка на разногласието с още две попадения, дело на Риад Марез (90) след асистенция на Илкай Гюндоган и Габриел Жезус (90+3) с добавка.

След триумфа си Манчестър Сити е водач с 65 точи и има 15 повече от Манчестър Юнайтед, който е втори и с мач по-малко. Уулвърхемптън е 12-и с 34 точки.
Източник: fakti.bg