Манчестър Сити победи Порто с 3:1 на старта на груповата

...

Манчестър Сити обърна Порто на старта в Шампионската лига

Манчестър Сити победи Порто с 3:1 на старта на груповата фаза в Шампионската лига. " Гражданите " трябваше да вършат поврат, откакто Луис Диас откри резултата в 14-ата минута. В 21-ата минута Серхио Агуеро изравни от дузпа. През втората част Илкай Гюндоган направи цялостен поврат, а крайният резултат оформи Феран Торес.

" Драконите " поведоха в 14-ата минута. Тогава Урибе откри Луис Диас, който преодоля няколко бранители на " жителите " и с удар по диагонала вкара за 0:1.

Седем минути по-късно домакините получиха дузпа, въпреки и противоречива. Стърлинг падна в наказателното поле след прикосновение с Пепе. Зад топката застана Серхио Агуеро, който изравни.
 Снимка 501762
Източник:

Сити стигна до цялостен поврат в 65-ата минута. Тогава домакините получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 20 метра от вратата на Порто. Зад топката застана Гюндоган, който с прекрасен удар матира вратаря за 2:1.

В 73-ата минута домакините вкараха трето попадение. Фодън откри Феран Торес, който проби към центъра отдясно. Испанецът потърси далечния ъгъл, топката срещна тялото на Маланг Сар и влезе във вратата за 3:1.

В другия мач от групата Олимпиакос победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 вкъщи. Единственото попадение падна в продължението на мача и бе дело на Кока.
 Байерн (Мюнхен) победи Атлетико (Мадрид) с 4:0 в Шампионската лига