Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 6:3 на Етихад Стейдиъм

...

Истински трилър: Манчестър Сити разпиля Ман Юнайтед, Холанд влезе в историята!

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 6:3 на " Етихад Стейдиъм " в 188-ото издание на дербито сред синята и алената част на града. Фил Фоудън откри резултата в осмата минута. Ерлинг Холанд удвои в 34-тата, а в 37-ата се разписа още веднъж. В 44-тата и Фоудън означи второто си попадение през днешния ден. Антони понижи в 56-ата минута. Ерлинг Холанд оформи своя хеттрик в 65-ата минута, ставайки първия състезател в историята на Висшата лига, който записва хеттрик в три следващи семейства на своя тим. В 72-ата минута и Фил Фоудън оформи своя хеттрик. Антони Марсиал оформи крайния резултат с два гола в 84-тата и 90-ата минута, второто попадение на французина бе от дузпа.
Снимка: БГНЕС  Истински трилър: Манчестър Сити разпиля Ман Юнайтед, Холанд влезе в историята!
Още в третата минута " жителите " можеха да поведат в резултата, когато удар на Холанд с глава бе изчистен пред голлинията, след което Де Бройне нанесе още един изстрел, само че Де Хеа съумя да избави. Гостите обаче изпитваха съществени компликации в отбраната в началните минути и разумно в осмата първенците поведоха в резултата. Фоудън изостри офанзивата с подаване към Бернардо отляво. След това британският национал се придвижи в наказателното поле, Ериксен не го последва, а и централните бранители на Юнайтед оставиха Фоудън непокрит. Той засече ниското центриране на Бернадо Силва за 1:0.

В 19-ата минута шансът покри " алените дяволи ", откакто Гюндоган извърши доста добре директен свободен удар. Де Хеа не помръдна, само че топката срещна лявата странична греда на вратата му.

Две минути по-късно Сити сътвори съвсем същата офанзива, както и при гола. Този път Грийлиш центрира отляво и откри Фоудън, чийто удар обаче мина настрана от вратата.

Сити продължаваше да основава огромни проблеми на градския си противник по фланговете, като по-голямата част от заплахите идваха отляво. В 31-вата минута удар на Бернардо бе блокиран, след което Фоудън също стреля без триумф, а най-после Де Хеа мазета с върха на пръстите си доста добър изстрел на Де Бройне. При последвалия корнер Холанд избяга на Ериксен, който изненадващо го пазеше при статичните положения пред вратата на Де Хеа, и засече с глава. Маласия опита да почисти, само че топката бе минала голлинията.
Три минути по-късно Холанд довърши " алените дяволи " с втория си гол през днешния ден. Този път норвежецът засече с левия крайник на далечната греда центриране на Де Бройне, прострелвайки Де Хеа от близко. Освен резултата, другата неприятна вест за Тен Хаг бе, че Варан трябваше да напусне поради травма в глезена, която получи още преди втория гол на Сити, само че остана на терена известно време. В последна сметка французинът напусна терена в 41-вата минута, а Виктор Линдельоф влезе на мястото му. Кайл Уокър също бе сменен наложително от Серхио Гомес.

Минута преди края на първата част Холанд добави към двата си гола и асистенция към Фоудън, който също осъществя второ попадение през днешния ден, откакто засече на далечната греда центрирането на норвежеца.
Манчестър Юнайтед не сътвори нищо в нападателен проект през първото полувреме. На почивката много от гостуващите последователи напуснаха " Етихад ".

За началото на втората част Люк Шоу размени Малсия, който имаше доста съществени усложнения с Фоудън, а беше и с картон. В самото начало на полувремето Де Хеа избави следващия удар на Фоудън. След това Сити очевидно смъкна оборотите, което даде късмет на " алените дяволи " да стартират да разиграват повече. Така се стигна до 56-ата минута, когато Антони понижи резултата с доста прекрасен и добре ориентиран изстрел от към 25 метра.

Малко по-късно Тен Хаг включи в игра Марсиал и Каземиро, които замениха надлежно Рашфорд и Мактоминей.
В 65-ата минута Холанд в трети следващ домашен мач на Манчестър Сити осъществя хеттрик, ставайки първият футболист в историята с сходно достижение. Гомес центрира ниско отляво, а норвежецът засече с мощен удар. Попадението бе копие на първия гол на Сити в мача.
В 72-рата минута Фил Фоудън, който преди през днешния ден не се бе разписвал в дербито на Манчестър, оформи своя хеттрик. Той получи от Холанд, за който това бе втора асистенция, и стреля мощно в левия ъгъл. Люк Шоу покри засада, а в тази обстановка към двамата нападатели на Сити имаше шестима играчи на Юнайтед, които обаче не съумяха да създадат нищо.
Източник: fakti.bg