Манчестър Сити направи поредната голяма крачка към титлата в Премиършип

...

Ман Сити с нова голяма крачка към титлата, три гола и аванс от 15 точки

Манчестър Сити направи следващата огромна крачка към купата в Премиършип след удобна победа с 3:0 над Уест Бромич в дуел от 25-ия кръг.

Резултатът бе открит в 19-ата минута след прелестна отборна композиция,при която Кевин Де Брюин пусна прелестен пас в кулоар към връхлитащия Фернандиньо. Бразилецът се ориентира бързо и с изстрел под плонжа на Бен Фостър осъществя за 1:0.

След попадението „ гражданите” продължиха да преобладават над противника като самият Де Брюин пропусна на два пъти до края на полувремето. През второто пък Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва имаха чудесни благоприятни условия, само че при първата топката мина около вратата, а при втората Фостър работи качествено.

И той обаче нямаше какво да направи в 69-ата минута, когато Стърлинг хитро върна обратно към подалия му секунда по-рано Де Брюин и той нямаше проблеми да вкара в опразнената врата.

В 89-ата минута Серхио Агуеро оформи крайното 3:0. Тоой получи превъзходен извеждащ пас от Стърлинг, след което показва превъзходната си техника, чуквайки топката около Фостър.

Така след успеха и провалянето на Манчестър Юнайтед от Тотнъм, Сити към този момент има актив от 68 точки и води с 15 точки пред градския си противник.