МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Манчестър Сити едва избегна първо поражение

...

Манчестър Сити губи позиции в надпреварата за титлата в EPL след домакинско равенство с Челси

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Манчестър Сити едвам избегна първо проваляне за 2024 година, откакто отразеното изпитание на Родри избави равенството 1-1 против Челси в британския мач Висшата лига в събота.

Голът на полузащитника в 83-ата минута удължи непобедената серия на защитаващия първенец във всички шампионати до 15 мача. Но равенството на стадион " Етихад " сподели, че Сити губи пред водача в лигата Ливърпул и втория Арсенал, и двата спечелили по-рано.

Сити падна до трето място в таблицата, четири точки зад Ливърпул и две от Арсенал.

Бившият нападател на Сити Рахийм Стърлинг даде преднина на Челси при семейството в 42-ата.

Той имаше опция да усили преимуществото на гостите след почивката, само че вратарят на Сити Едерсон му отхвърли от упор.

След това Едерсън се съвзе, с цел да се изправи на крайници и да избави от Бен Чилуел при ретур.

Сити видя голям брой шансове, до момента в който търсеше изравнителен гол, като Ерлинг Хааланд пропусна дв...