Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) записа 8-а победа в

...

Пирин се справи с Черно море

Мъжкият волейболен тим на Пирин (Разлог) записа 8-а победа в Суперлигата на България, откакто надигра вкъщи Черно море (Варна) с 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:19) в среща от 16-ия кръг, играна довечера в зала " Септември ".

Така разложани не престават да са на 7-о място във краткотрайното класиране с 8 победи, 8 загуби и 27 точки. Черно море е 10-и с едвам 3 победи, 13 загуби и 14 точки. В идващия, промеждутъчен, 17-и кръг Пирин гостува на ЦСКА, а варненци одобряват първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в сряда (13 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Пирин преобладаваха в първите два гейма, които завоюваха относително елементарно с 25:18 и 25:20. В третата част след 7:5 за разложани, волейболистите на Черно море набраха инерция и взеха самодейността, като оформиха добра преднина. До края на частта разликата се резервира и играчите на Юли Тупанков понижиха пасива си след 25:18. Пирин реагира бързо, като в четвъртия гейм още веднъж контролираше играта и в последна сметка се поздрави с успеха след 25:19 и 3:1.

Най-полезни за Пирин бяха Йордан Желязков (1 блок, 1 ас и 55% успеваемост в атака) и Петър Бъчваров (2 блока, 4 аса и 70% успеваемост в атака) с по 13 точки за успеха. За отбора на Черно море руснакът Евгений Тюрин осъществя 15 точки (3 аса и 46% успеваемост в атака), а Николай Колев (1 блок и 81% успеваемост в атака) и Калоян Балабанов (2 блока, 4 аса, 53% успеваемост в офанзива и 74% положително посрещане) завършиха с по 14 точки, само че и техните старания не бяха задоволителни за триумфа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:19)
ПИРИН: Николай Манчев 4, Йордан Желязков 13, Георги Елчинов 10, Благовест Катранджиев 7, Петър Бъчваров 13, Костадин Гаджанов 11 - Христо Колев-либеро (Радослав Попов 3, Денис Нелсън 1, Любомир Телкийски, Петър Петров, Мартин Кръстев 1, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов 7, Евгений Тюрин 15, Калоян Балабанов 14, Явор Генов 5, Николай Колев 14, Траян Иванов 7 - Христо Христов-либеро (Симеон Димитров 1, Йоан Кайряков, Димитър Василев 2, Димитър Славов)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ.

Статистика: Валентин Тумбев (скаутмен на Пирин)