Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 контролата срещу

...

Близо 12 000 за първия мач на националите в Пловдив от 40 години, България загуби от Иран

Мъжкият народен тим по футбол загуби с 0:1 контролата против Иран, който взе участие на последния Мондиал в Катар. Срещата беше първа за мъжкия народен тим на стадион Христо Ботев и първа в Пловдив от 40 години. Единственият гол вкара Мохамад Мохеби в 13-та минута. На стадиона имаше страхотна атмосфера, а близо 12 000 фенове гледаха дуела, което е връх за националите в последните години.
Прочетете още

Националите излязоха със специфични фланелки отдадени на Петър Хубчев. Капитанът Десподов разпъна и фланелка с номер 5 на Хубчев. Бившият треньор на националния тим и четвърти в света се бори с левкимия.

Мохамад Мохеби насочи удар в 5-та минута, който мина около вратата.

В 10-та минута се стигна и до пърия прецизен изстрел към една от двете порти. Ехсан Хаджсафи стреля от фаул, само че Митов улови. Последва и удар на Саеид Езатолахи, който беше неакуратен.

В 12-та минута Димо Кръстев стреля с глава след осъществяване на фаул, само че ударът беше неакуратен.

В 13-та минута Иран отблеза гол, откакто Илия Груев сбърка и Саман Годос открадна топката и центрира към Мохамед Мохеби, който на опразнената врата засече с глава и откри - 0:1.

В 19-та минута Алиреза Джаханбакш стреля, само че Митов улови.

В 23-та минута Иран направи насилствена промяна, откакто вратарят Алиреза Байранванд се контузи и на негово място влезе аварийният пазач Паям Ниазманд

В 30-та минута Кирил Десподов насочи удар от фаул, само че ударът му беше избавен от Ниазманд.

В 37-та минута Лукас Петков насочи удар, койтто обаче беше блокиран и излезе в корнер.

В началото на първата част Мохеби опита удар, само че топката мина около вратата.

В 61-та минута Саеид Езотолахи стреля, само че ударът му мина рисково около вратата.

След това Георги Русев насочи прецизен удар, само че вратаря на иранците избави.

В 86-та минута удар на Десподов от фаул мина около вратата.

Последва и прекрасен изстрел на Илиан Илиев от разстояние, само че той мина над вратата.

В последните секунди Мохеби се измъкна и насочи удар, само че около вратата.

В неделя България играе против Черна гора в дуел от европейските квалификации.

България:  Димитър Митов, Димо Кръстев (Кристиан Димитров 69 мин.), Алекс Петков (Валентин Антов 59 мин.), Илия Груев, Виктор Попов, Иван Йорданов, Андриан Краев (Илиан Илиев 69 мин.), Ивайло Чочев (Доминик Янков 59 мин.), Лукас Петков (Спас Делев 85 мин.), Кирил Десподов, Преслав Боруков (Георги Русев 59 мин.)

Иран:  Алиреза Байранванд (Паям Ниазманд 29 мин.), Саеид Езотолахи (Розбех Чешми 83 мин.), Саман Годос (Мохамед Карими 58 мин.), Ехсан Хайсафи (Мохамад Данесгар 90 + 3 мин.), Шоджа Кализадех, Алиреза Джаханбакш (Милад Мохамади 83 мин.), Мохамад Мохеби, Ахмад Нооролахи (Шахриар Могхалу 58 мин.), Мортеза Поуралиганджи, Рамим Разеян, Мехди Тареми

Източник: trafficnews.bg