Мъжкият национален отбор по футбол направи 1:1 като гост на

...

Националите не успяха да победят Литва след много пропуски и почти цял мач с човек повече

Мъжкият народен тим по футбол направи 1:1 като посетител на Литва в третия си мач от европейските квалификации. Гирдвайнис откри в 14-та минута, само че малко по-късно домакините останаха с човек по-малко, откакто Ласицкас беше изпъден с пряк червен картон. Марин Петков изравни в 27-та минута, само че макар че останаха с човек повече и след доста пропуски националите не съумяха да завоюват дуела.
Прочетете още

Дебют за националния тим направиха Иван Дюлгеров и Патрик-Габриел Галчев.

Двубоят стартира извънредно за националите и в 15-та минута домакините откриха резултата. Гинейтис центрира от корнер, а Антов изпусна Гирдвайнис, който засече центриране от воле, топката се удари в гредата и влезе в мрежата на Дюлгеров - 1:0.

В 17-та минута Ласицкас фаулира откъсващия се самичък против вратаря на Литва Десподов и беше изпъден с пряк червен картон.

След фаула Десподов би над вратата.

В 22-та минута Чочев насочи страховит изстрел, само че той мина рисково около вратата.

В 27-та минута националите изравниха, откакто Слави Шопов подаде към Марин Петков, който овладя топката и със страховит изстрел от дъгата на пеналта не остави шнасове на Гермонас - 1:1.

В 33-та минута Десподов стреля, само че вратарят на домакините избави.

Последва и нов удар на голмайстора Петков, само че Гертмонас този път избави.

Бедите за домакините продължиха и в 37-та минута, когато капитанът Федор Черних се контузи и трябавше да бъде сменен наложително от Гитис Паулаускас.

В 43-та минута удар на Делев беше избавен от Гертмонас.

В края на полувремето Груев стреля, само че Гертмонас мазета.

В 58-та минута Десподов стреля с глава, само че над вратата.

Последва прецизен удар на Стефанов, който беше уловен от Гертмонас.

В 80-та минута удар на Никола Илиев мина над вратата.

В 86-та минута Георги Русев стреля атрактивон със странична ножица, само че ударът му мина около вратата.

Последва и удар на Чочев,но Гертмонас улови.

Това беше първа точка в квалификациите за националите, които обаче действително изгубиха шансове за класиране на Евро 2024 от квалификациите. България е с една точка след първите си три дуела. Лидер е Сърбия с 6 точки, а на второто място е Унгария с 3 точки, само че и мач два мача по-малко от България.

В четвъртия си мач от квалификациите във вторник България ще одобри Сърбия в Разград.

Литва:  Едвинас Гертмонас, Юстас Ласицкас, Рокас Лекиатас, Едвинас Гирдвайнис, Маркас Бенета (Артемиюс Тутишкинас 78 мин.), Модестас Воробьовас, Овидиюс Вербицкас (Клаудиюс Упстас 46 мин.), Дейвидас Шешплаукис (Пиюс Ширвюс 21 мин.), Гвидас Гинейтис, Елигиюс Янкаускас (Гратас Сиргедас 78 мин.), Федор Черних (Гитис Паулаускас 37 мин.)

България: Иван Дюлгеров, Алекс Петков, Валентин Антов, Илия Груев, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев (Йоан Стоянов 81 мин.), Ивайло Чочев, Станислав Шопов (Иван Йорданов 46 мин.), Спас Делев (Никола Илиев 46 мин.), Мартин Минчев (Илиян Стефанов 63 мин.), Кирил Десподов (Георги Русев 74 мин.)
Източник: trafficnews.bg