Мъжкият национален отбор на Франция завърши с успех в олимпийската

...

Франция даде гейм на Тунис и вече мисли за олимпийските квалификации през януари

Мъжкият народен тим на Франция приключи с триумф в олимпийската подготовка в Гданск. " Петлите " се постановиха над Тунис с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22) в последния си дуел от група D, изигран в зала " Ерго Арена " в полския град.

Волейболистите на Лоран Тили имат 6 точки (2 победи, 1 загуба) и заемат второто място в таблицата. Лидер е домакинът Полша, също с 6 точки, само че без изгубен гейм и мач по-малко. Тунизийците са последни с 0 точки.

Най-резултатен бе Жан Патри с 16 точки (3 аса, 3 блокади) , 14 добави Тревор Клевено (1 блокада) . За северноафриканския отбор Хамза Нага бе над всички с 23 точки (2 аса, 2 блокади) , Исмаил Моала и Селим Мбареки осъществиха по 11 точки, само че не бе задоволително за победа.

Дори при загуба на Полша от Словения, французите нямат късмет за класиране поради четирите изгубени гейма досега и ще играят в континентална подготовка през януари следващата година.