Мъжкият национален отбор на България постигна една от най-големите си

...

България срази световния шампион пред пълна Арена Ботевград

Мъжкият народен тим на България реализира една от най-големите си и влиятелни победи в последноте години. Пред цялостните до краен лимит трибуни в „ Арена Ботевград “ отборът ни съкруши международния първенец Германия с 67:62 във втория си мач от квалификациите за Евробаскет 2025. Двата тима изиграха доста оспорван дуел, а спечелилият бе избран в последните секунди.

Гостите взеха самодейността в началните минути и след първата четвърт водеха с 19:7. Много бързо обаче функциите се размениха. „ Лъвовете “ стигнаха до цялостен поврат след 13 следващи точки на старта на втория интервал, а след поредност от замени на водачеството, на почивката България водеше с 28:27.

Ниската ефикасност се резервира и през второто полувреме. Почти цялата трета четвърт вървеше панер за панер, а в края й Германия взе леко преимущество при 45:39. Баскетболистите на Росен Барчовски обаче стартираха доста мощно последните 10 минути и след 10 следващи точки единствено за три минути още веднъж поведоха в резултата. Драмата продължи до последно, само че " лъвовете " демонстрираха темперамент и измъкнаха триумфа.

Най-резултатен с 23 точки бе Коди Милър-Макинтайър.

За противника Оскар Да Силва се регистрира с 15 точки и 12 битки.

След този мач и двата тима към този момент са с баланс 1-1 в групата. Следващият прозорец от квалификациите за Евробаскет 2025 ще е през ноември, когато България ще има два мача с Черна гора.