Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна четвърта поредна

...

Лекция от "самураите" и загуба №11 за "лъвовете" в Лигата на нациите

Мъжкият народен тим на България по волейбол позволи четвърта поредна и общо 11-а загуба в актуалното издание на Лигата на нациите. " Лъвовете " отстъпиха с 0:3 гейма (23:25, 18:25, 14:25) на Япония в Римини (Италия).

" Самураите " изнесоха лекция на подмладения български отбор и се изкачиха на седмата позиция във краткотрайното класиране, която заемат с актив от 19 точки след 7 победи и 6 загуби. България остава на предпоследното 15-о място с едвам 7 точки от 2 триумфа и 11 провали.

В идващия кръг селекцията на Силвано Пранди излиза против Съединени американски щати, до момента в който Япония ще играе със Словения.

Първият гейм през днешния ден бе равносилен. Азиатците взеха задатък, който поддържаха до 23:17, когато " трикольорите " записаха серия от 5 точки и се приближиха до поврат. Тогава обаче треньорът на Япония Филип Блейн взе спиране, а след него Юджи Нишида изведе отбора си до геймбол при 24:22. Аспарух Аспарухов отговори с сполучлива офанзива по правата от зона 4 за 23:24, само че Таиши Ондера затвори частта - 25:23 за Япония.

В идващите два гейма " лъвовете " бяха на равнище само в началните минути. След това японците поемаха контрола и вземаха своето с лекост. Особено тежък за България бе третият гейм, изгубен с 14:25.

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро (Денис Карягин, Владимир Станков)

Япония: Масахиро Сакита, Юджи Нишида, Юки Ишикава, Ран Таканаши, Таиши Ондера, Акихиро Ямагичи - Томохиро Ямамато-либеро
Източник: btvnovinite.bg