Мачът между Славия и Спартак Варна от 16-ия кръг на

...

Славия и Спартак Варна поделиха тозките след голого реми в столицата

Мачът сред Славия и Спартак Варна от 16-ия кръг на Първа лига приключи при резултат 2:2. Денис Баланюк откри резултата преди Ахмед Ахмедов да изравни. Денис Баланюк още веднъж се разписа, само че Кемельо Нгена възвърне паритета.

Президентът на Славия – Венцеслав Стефанов наблюдава дуела на стадион " Александър Шаламанов ".

През първото полувреме наставникът на домакините Златомир Загорчич бе заставен да извърши две смени след травми на Иван Минчев и Кристиан Добрев. На тяхно място се появиха Кристиян Стоянов и Ахмед Ахмедов.

В края на първата част варненци стигнаха до гол. Денис Баланюк получи топката в наказателното поле и преодоля Светослав Вуцов за 1:0.

След почивката столичани упражниха напън. Удар на Галин Иванов срещна дясната греда. " Белите " въпреки всичко стигнаха до изравнителен гол. Ахмед Ахмедов означи първото си турнирно попадение с екипа на Славия с глава.

Гостите си върнаха задатъка в дуела след ново попадение на украинския нападател. Първият му изстрел бе избавен от Светослав Вуцов, само че при добавката голмайсторът не сгреши.

Славистите наново възобновиха равенството с компактен удар на Кемельо Нгена отвън наказателното поле, който оформи крайния резултат.

Славия остана непобеден вкъщи, до момента в който Спартак Варна продължава да търси първа победа като посетител през сезона.

Славия заема 7-ата позиция в класирането с актив от 26 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането със 7 пункта.