ЛУСАЙЛ, Катар (AP) — Катар започна защитата си на Купата

...

Защитаващият титлата си Катар победи Ливан с 3-0 в перфектен старт за нацията домакин на Купата на Азия

ЛУСАЙЛ, Катар (AP) — Катар стартира отбраната си на Купата на Азия с победа с 3-0 против Ливан на стадион Лусаил в петък.

Два гола на Акрам Афиф и още един на Алмоез Али доведоха до съвършения старт на страната хазаин, когато шампионатът стартира пред аудитория от 82 490 души.

Единственото терзание за треньора на Катар Бартоломе Маркес Лопес беше травмата на звездния нападател Али през второто полувреме.

Но Афиф потвърди какъв брой значим ще бъде за очакванията на тима си да резервира Купата на Азия с клинични завършвания в края на всяко полувреме.

Нападателят откри резултата в 45-ата и приключи успеха в добавеното време в края на мача от група А.

Али, който беше водещият голмайстор, когато Катар завоюва трофея за първи път през 2019 година с девет гола, означи в 56-ия. Той също имаше гол отсъден за засада.

Но изглеждаше неловко, до момента в който накуцваше от терена в 77-ата минута, държейки се за задната част на крайници.