Лукойл Нефтохим България занапред ще плаща данъците си у нас,

...
Лукойл Нефтохим България занапред ще плаща данъците си у нас,
Коментари Харесай

„Лукойл ще плаща данъци в България, прехвърля цялата си дейност у нас ВИДЕО

" Лукойл Нефтохим България " отсега нататък ще заплаща налозите си у нас, заяви вицепремиерът и длъжностен министър на превоза Христо Алексиев след среща на държавното управление с управлението на компанията.

Постигнахме договореност от 1 януари 2023 година те да трансферират цялата си икономическа активност в България. Тоест, всички налози от тяхната активност да бъдат плащани у нас, а не както до момента в Холандия или Швейцария, добави Алексиев. 

Според него ще може да се разчита на доходи в бюджета в хазната от  " Лукойл " в размер на 100 милиона тази година. " Догодина може да разчитаме на към 700 милиона лв., които да постъпят в бюджета. Тези средства ще ги използваме преди всичко за компенсиране на най-уязвимите групи и нас ", сподели вицепремиерът. 



Икономическият министър Никола Стоянов акцентира, че съглашението, което се реализира през днешния ден, отваря вратата в българския бюджет да влизат повече налози, както и за облагане на свръхпечалбите. 

Според него това ще докара до трайно разрешаване на проблемите с горивата и техните цени.

Председателят на УС на " Лукойл Нефтохим Бургас " Илшат Шарафутдинов съобщи, че е належащо да се промени бизнес схемата в България.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР