Лудогорец завърши 1:1 с Олимпия (Любляна) в първия мач от

...

Гредите спряха Лудогорец срещу Олимпия и оставиха всичко за реванша след седмица

Efbet2023 Horizontal
Лудогорец приключи 1:1 с Олимпия (Любляна) в първия мач от втория прелиминарен кръг на Шампионската лига в Разград. Българският отбор имаше преимущество, само че удари две греди и изпусна още няколко положения, а развръзката остана за реванша в Словения след седмица. Двубоят стартира кошмарно за домакините, като още в началото  новото попълнение на " орлите " Квадво Дуа получи травма и трябваше да бъде заменен. Впоследствие гостите откриха резултата в 14-ата минута. Тими Елшник се възползва от неточност на Игор Пластун и вкара с удар от към 25 метра. Лудогорец натисна, а малко по-късно Кирил Десподов стреля от директен свободен удар, само че вратарят Матевж Видовшек съумя да отклони топката в напречната греда. Натискът на българския отбор обаче даде резултат в края на първото полувреме, когато Доминик Янков навлезе в наказателното поле и се разписа с прекрасен удар. Българският първенец имаше преимущество през второто полувреме, само че по този начин и не съумя да се разпише. В средата на частта попадение на Матиас Тисера беше анулирано поради засада, а малко преди края вратарят Видовшек още веднъж мазета в напречната греда след удар с глава на Спас Делев. Реваншът e на 1 август, а класиралият се напред ще срещне спечелилия от двойката сред Галатасарай и Жалгирис, които в първия мач във Вилнюс приключиха наедно 2:2.

Другият български отбор, който взе участие в Европа - ЦСКА 1948 пък загуби с 0:1 от ФКСБ в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят, игран на Националния стадион " Васил Левски ", беше дебютен за отбора в европейските клубни шампионати. Единственото попадение в мача означи Флоринел Коман в 27-ата минута. Той се разписа от добавка след изстрел на Дариус Олару, отклонен от вратаря Даниел Наумов. Реваншът е на 3 август в Букурещ и ще се играе пред празни трибуни, защото румънският отбор е с наказване от УЕФА.