Лудогорец загуби у дома с 1:4 от нидерландския гранд Аякс

...

Лудогорец с тежка загуба у дома от Аякс, голямата звезда на нидерландците с хеттрик

Лудогорец загуби вкъщи с 1:4 от нидерландския гранд Аякс в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Хеттрик за гостите вкара огромната звезда на отбора Мохамед Кудус, който е пред трансфер във Висшата лига. Веднъж се разписа Брайън Броби, а Оливие Вердон от дузпа вкара почетното попадение за българския първенец.
Прочетете още
В 16-та минута Аякс откри резултата, откакто Текпетей сгреши съдбовно на границата на пеналта и изгуби топката от Ренш, а Мохамед Кудус изпревари своя съотборник и насочи удар, който изненада Падт - 0:1.

В 19-та минута Аякс удари за повторно, след многоходова офанзива Кенет Тейлър изведе отлично Кудус, който осъществя втория си гол в мача - 0:2.

В 26-та минута страховит удар декор Витри насочи прекрасен удар, само че около вратата.

В 40-та минута Оуен Вайнадал центрира, а Брайън Броби засече с глава - 0:3.

В 50-та минута Бергвайн откри Мохамед Кудус, който оформя своя хеттрик - 0:4.

В 51-та минута Текпетей стрел, само че вратаря на Аякс избави.

В 68-та минута Лудогорец получи дузпа за игра с ръка в пеналта на Хато. Оливие Вердон застана зад топката и не сгреши - 1:4.

Реваншът е идващият четвъртък в Амстердам.

Победителят се класира за групите на Лига Европа, а изгубилият ще играе в групите на Лигата на конференциите.
Източник: trafficnews.bg