Лудогорец загуби с 0:1 от Локо (Сф) пред празните трибуни

...

Локо Сф победи Лудогорец

Лудогорец загуби с 0:1 от Локо (Сф) пред празните трибуни на стадиона в квартал „ Надежда “.

Голът за „ железничарите “ осъществя Карлос Франса в 71-ата минута, а съвсем цялостен мач „ орлите “ играха с човек по-малко след червен картон на Сисиньо още в 14-ата минута. Иначе в самия край към съблекалните пое и Антонио Вутов. Така след 22 срещи треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа загуби мач от Първа лига. Той заложи на всичко най-хубаво, без да пази никого за значимото посещение на ХИК Хелзинки, което е на 6 октомври. Титуляри бяха националите Кирил Десподов и Антон Недялков, които записаха по 2 мача за „ лъвовете “. Иначе още в 58-ата секунда се откри отлична опция пред Бърнард Текпетей. Той нахлу отдясно, финтира Камен Хаджиев, само че не уцели вратата. След това и Якуб Пьотровски можеше да открие, само че не нанесе удар. В 11-ата минута Кирил Десподов изведе с пас с външен фалц зад центъра Бърнард Текпетей. Той избяга от отбраната и стреля по земя, само че Александър Любенов избави. В 14-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Сисиньо получи червен картон за удар с глава. При последвалото центриране Божидар Кацаров стреля, само че Антон Недялков мазета пред голлинията. В 20-ата минута Каули изведе Тиаго самичък против Любенов, само че стражът още веднъж мазета. Бе маркирана и засада, само че тя бе доста тънка. В началото на втората част Франса от Локо Сф опитва своя мерник, който обаче се оказа неакуратен. Мануел Шоу пък опитва с отдалечен изстрел Любенов, който улови несъмнено. Размяната на удари продължи и Ивайло Найденов бе доста покрай гола, само че Серджо Падт имаше шанс. В 56-ата минута Лудогорец пропусна най-чистото си състояние. Кирил Десподов бе изведен зад отбраната, спря си отлично, само че останал самичък против Любенов, не съумя да го преодолее. Секунди по-късно „ орлите “ направиха чудесна офанзива, като Каули опита пас към изцяло непокрития Кирил Десподов, само че бранител на Локо Сф се намеси с отличен шпагат и мазета в корнер. Последва и удар на Игор Тиаго, само че в навън. В 71-ата минута „ железничарите “ нанесоха своя удар. Илия Димитров изведе отлично Франса самичък против Серджо Падт. Вратарят в началото се намеси, само че топката отново се озова в бразилеца, който вкара с глава – 1:0 за отбора на Станислав Генчев. 15 минути преди края на мача дебют за Лудогорец записа различен от новите бразилци – Педро Нареси. Той бе изритан доста жестоко от Антонио Вутов в 87-ата минута, като по този метод юношата на Левски също бе изпъден с пряк червен картон. До края гостите пробваха да натиснат, само че не сътвориха нищо забавно, с изключение на един удар на Текпетей, който бе право в Любенов.
Източник: novinata.bg