Лудогорец взе Суперкупата на България, след като надви след изпълнение

...

Лудогорец надви Левски след дузпи за Суперкупата

Лудогорец взе Суперкупата на България, откакто надделя след осъществяване на дузпи. В постоянното време дуелът на Националния стадион „ Васил Левски “ приключи 2:2. При дузпите зелените победиха след 4:3.

Мачът се игра пред към 20 000 фенове, множеството от които разбираемо бяха за сините. В дуела имаше прекрасен футбол и много положения за гол.

Георги Миланов изведе Левски напред в 42-ата минута. След почивката Лудогорец съумя да обърне резултата в границите на три минути. На два пъти се разписа Кирил Десподов – в 69-ата и в 72-ата минута от дузпа.

Във втората минута на добавеното време бранителят на сините Келиан Ван дер Кап изравни – 2:2. По правилник няма продължения, а непосредствено дузпи.

Суперкупата е шеста за орлите – предходните са през 2012, 2014, 2018, 2019, 2021 година Левски остава с три трофея от шампионата.
Източник: flashnews.bg