Лудогорец вече почти е в третия квалификационен кръг на Шампионска

...

Лудогорец с лесна победа в евротурнирите

Лудогорец към този момент съвсем е в третия квалификационен кръг на Шампионска лига, откакто разруши с 3:0 вкъщи ирландския „ Шамрок Роувърс” в първа среща от втората фаза на пресявките.

„ Орлите “ от Разград демонстрираха надалеч по-сериозна класа от съперника и поведоха в 26-ата минута. Каули центрира към Сотириу, който се измъкна от опеката на бранител и с глава матира Манус – 1:0. Само 9 минути откакто откри резултата, кипърският нападател удвои преднината на домакините. Каули проби отдясно, последва удар на Рик Джонатан, избит пред голлинията. Сотириу обаче се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на гостите – 2:0.

60 секунди по-късно Сотириу осъществя още веднъж, само че попадението му бе анулирано поради засада. В 41-ата минута домакините бяха ощетени от рефера. Сотириу отново се измъкна и стреля с глава към вратата. Топката се отби в ръката на Роберто Лопис, след което срещна десния непряк дирек, само че реферът Жоао Пинейро не отсъди дузпа Лудогорец.

През второто полувреме Лудогорец продължи да диктува темпото и не позволи съществени положения пред своята врата. Все отново Серджио Падт показва класа в дребното моменти, в които имаше изстрели към него.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато бразилецът Игор Тиаго довърши ирландците. След ново безредие в наказателното поле Тиаго се пребори за топката към точката на дузпата и от там с мощен удар от въздуха вкара трети гол за отбора си.

Източник: glasnews.bg