Лудогорец U15 спечели надпреварата в Елитна юношеска група до 15

...

Лудогорец U15 спечели Елитната си група след погром над Черноморец

Лудогорец U15 завоюва конкуренцията в Елитна юношеска група до 15 години - Изток. В последния мач от програмата на шампионата момчетата на Емилиян Петров разгромиха връстниците си от Черноморец Бургас с 8:0.

През първото полувреме разградчани означиха пет попадения. Резултатът откри Филип Гигов, Никола Ботев удвои, а класиката оформи Константин Димитров. Последните два гола до почивката осъществя Румен Павлов.

През втората част Никола Ботев вкара втория си гол за 6:0. За 7:0 се разписа Пламен Джелетски, а Никола Ботев оформи крайния резултат със своя хеттрик.

"Постигнахме една хубава победа. Тя ще ни даде самочувствие преди конфликтите с другите пет най-силни тимове в нашата възрастова група. Амбицинирани сме да потвърдим, че сме най-хубавите ", съобщи след края на дуела старши треньорът Емилиян Петров.

Шампионът при юношите да 15 години ще бъде избран от шесте тима, заели първите три места в група Изток и група Запад. Те ще играят по два мача, с разменено посещение, по системата всеки против всеки. Жребият ще бъде теглен на 23.04.2021 година (петък). Първият дуел на разградчани ще се играе на 28 април (сряда).