Лудогорец реагира по най-добрия начин на поражението с 1:3 от

...

Вдъхновеноят Лудогорец вкара пет гола на клетия новак Етър в Разград

Лудогорец реагира по най-хубавия метод на провалянето с 1:3 от Крумовград в 1-ия кръг на новия сезон и смаза Етър Велико Търново. За крайното 5:0 два гола вкара Бърнард Текпетей, по едно попадение прибавиха Аслак декор Витри, Доминик Янков и Франко Русо.

Предвид идните мачове в Шампионската лига с Олимпия (Любляна), старши треньорът Ивайло Петев направи още веднъж много промени в стартовите 11. Капитанът Кирил Десподов, Игор Пластун и Матиас Тисера бяха измежду хората, които не започнаха срещата.

Точно преди първия съдийски сигнал 12-кратните първенци показаха последното си ново попълнение, бразилският нападател Руан Секо. А като титуляр стартира различен нов нападател – пристигналият с рекорден трансфер от 3 милиона евро от немския Нюрнберг Квадво Дуа. Той обаче пропусна дузпа. В игра за 30 минути се появи Рик Джонатан, който се върна на терена след близо 6 месеца неявяване.

Лудогорец разумно стартира с доста въодушевление да нападна, а в 18-ата минута десният бранител Аслак декор Витри откри резултата. Той влезе във вътрешността към центъра, стигна малко преди дъгата и оттова с мощен удар прати топката под гредата, без да остави късмет на вратаря Величков да избави. В 24-ата минута Фон Витри сътвори нова опция за гол, откакто проби от дясно и центрира към новото попълнение Дуа, чийто триков удар не откри мрежата.

8 минути преди края на първата част домакините получиха и числено предимство. Един от централните им бранители Георги Ангелов беше отхвърлен с пряк червен картон, откакто остави Бърнард Текпетей да получи топката, да го изпревари и пред заплахата да стане 2:0, Ангелов го събори пред наказателното поле.

18 секунди след началото на второто полувреме Доминик Янков удвои преднината на разградчани. Етър загуби топката в центъра на терена, Янков внимаваше и потегли на скорост, подмина Георги Александров, изтегли се на дясно и в своя мач номер 100 в Първа лига се разписа по диагонала.

Третото попадение във вратата на Величков не се бави доста и след още две минути негов създател стана Бърнард Текпетей, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле при центриране Франсиско Идалго-Сон. Само след още три минути Лудогорец пропусна да усили задатъка си на четири гола, защото новото попълнение Квадво Дуа пропусна дузпа. Тя беше отсъдена откакто Сон стреля от дребен ъгъл, а капитанът на етърци Крум Стоянов в опита си да си защищити лицето отби топката с ръце. Новият нападател Дуа стреля доста мощно, само че прати топката в горната греда.

Текпетей вкара своя втори гол и четвърти за първенците в 57-ата минута. Той вкара с глава след центриране на Делев, след което беше сменен от Рик Джонатан..

Централният бранител Франко Русо вкара второто си турнирно попадение за Лудогорец в 72-ата минута и повиши на 5:0. Той получи топката на към 25 метра от вратата, откакто Кольо Станев от Етър я почисти погрешно. Аржентинецът с италиански паспорт посрещна топката от воле и я прати без късмет за вратаря в мрежата.

Спас Делев също можеше да вкара в идващите минути, само че пасът на Иван Йорданов пристигна прекомерно пай и нападателят не съумя да натисне топката с глава. Резервата Нонато също можеше да вкара шести гол в мача, влезнал от дясно в наказателното поле в 84-ата минута. Вратарят на болярите обаче избави изстрела му.