Лудогорец приема португалския Брага в третия си мач от груповата

...

НА ЖИВО: Лудогорец 0:1 Спортинг Брага, отменен гол за орлите

Лудогорец приема португалския Брага в третия си мач от груповата фаза на Лига Европа и играят. Рикардо Орта откри резултата за гостите в осмата минута.

На "Хювефарма Арена " е националният селекционер - Ясен Петров, който следи срещата дружно с Антон Недялков. Иначе, срещата в Разград стартира с по-умел надзор на топката от българския първенец, само че ситуациите през първите минути в срещата липсваха. В петата Текпетей комбинира вдясно с Доминик Янков, само че Диого Лейте се намеси добре и спря набега на нигериеца.

След седем минути игра гостите нацелиха страничния дирек на "орлите " след удар на Медейрос. В осмата минута пък след корнера Ал-Мусрати нападна мощно топката, която бе центрирана отдясно, само че ударът на халфа беше неакуратен. Секунди по-късно падна първия гол в срещата - на сметката на Брага. Португалците разиграха ловко топката отляво а, Нуно Секейра даде пас по земя за Рикардо Орта, който с изострен удар матира Кахлина за 0:1.

Отговорът на "орлите " обаче беше мълниеносен, откакто в десетата Жосуе Са засече центриране от свободен удар отдясно и направи беззащитен Матеус, само че страничният рефер подвигна флага си поради засада. При повторенията се видя, че бранителят на Лудогорец е с малко зад отбраната на Брага.

Съдия: Кристо Тохвер, Естония

Стадион: "Хювефарма Арена ", гр. Разград