Лудогорец претърпя едно от най-тежките си поражения на европейската сцена

...

Аякс не остави шансове на Лудогорец в Разград - 4:1

Лудогорец претърпя едно от най-тежките си провали на европейската сцена като хазаин, откакто отстъпи с 1:4 от Аякс в първия мач от плейофната фаза на Лига Европа. Звездата на аяксите Кудус вкара хеттрик за 50 минути, а Оливие Вердон означи почетното попадение за разградчани от дузпа 20 минути преди края. Интересното е, че Аякс насочи единствено 4 удара към вратата на Лудогорец, само че и четирите пъти топката спря в мрежата на Серджио Падт. Лудогорец има 10 удара, само че единствено 1 гол.

Двата тима започнаха срещата в ниско темпото, като след първите 10 минути игра чистите положения пред двете порти липсваха.

След груба неточност на Бърнард Текпетей, Девайн Ренш лиши топката на границата на наказателното поле на Лудогорец и комбинира с Мохамед Кудус. Ганайският национал овладя топката и с удар ниско по тревата към долния ляв ъгъл порази вратата на българския първенец в 14-ата минута.

Само четири минути по-късно Брайън Броби задържа топката в наказателното поле и я подаде към Кенет Тейлър на границата на наказателното поле. Халфът на Аякс откри Мохамед Кудус с остроумен пас, а ганайският национал порази за повторно вратата, защитавана от Серджо Падт.

Лудогорец изигра по съвършен метод заученото си състояние от корнер в 26-ата минута. Кирил Десподов центрира на втора греда, където Аслак декор Витри остана самичък и шутира от воле, само че топката мина над напречната греда.

Оуен Вайндал напредна по лявото крило на нападението на Аякс в 40-ата минута, след което центрира към наказателното поле на Лудогорец. Там Ноа Сонко Сундберг увисна и Брайън Броби се възползва от създалата се обстановка и прати топката отблизо разстояние за трети път в българската врата.

Аякс съумя да нанесе четвъртия си удар в 50-ата минута. Карлош Боржеш мина през няколоко футболисти на Лу
Източник: tribune.bg