Лудогорец постигна първата си победа в тазгодишното си участие в

...

„Лудогорец“ взе скалпа на „Хофенхайм“

Лудогорец реализира първата си победа в тазгодишното си присъединяване в груповата фаза на втория по мощ европейски клубен шампионат – Лига Европа. Във втория си мач от група C, игран на „Лудогорец Арена“ в Разград, „ орлите “ победиха немския Хофенхайм с 2:1 след поврат.

Павел Кадержабек откри за гостите през първото полувреме, само че след почивката „ зелените ” стигнаха до успеха след попадения на Светослав Дяков и Джоди Лукоки.

„Спечелихме с повече тактическа дисциплинираност, себераздаване и майсторство, което имат нашите футболисти. Не е елементарно да победиш тим, който всяка седмица играе с колоси като Байерн, Дортмунд и Шалке“, сподели наставникът на Лудогорец Димитър Димитров.

Родният първенец събра актив от 4 точки, заемайки втората позиция в класирането. Лидер с 6 точки е съставът на Спортинг Брага, който записа победа с 2:1 при семейството си на Истанбул ББ. В идващия кръг, на 19 октомври, Лудогорец гостува точно на Брага.
Източник: trud.bg