Лудогорец победи Берое с 3:1 в мач от заключителната част

...

Лудогорец стана шампион за десети пореден път и подобри славен рекорд на ЦСКА

Лудогорец победи Берое с 3:1 в мач от заключителната част на сезона в efbet Лига. Домакинският триумф означаваше нова шампионска купа на България, откакто към този момент и математически преследвачите няма по какъв начин да догонят разградчани.

Това е десето следващо първо място в професионалната ни лига, което е връх за България.

Сблъсъкът стартира с домашен напън. Лудогорец сътвори няколко преференциални положения и разумното се случи в 27-ата минута, когато Кирил Десподов откри резултата. Фланговият футболист бе изведен и шутира от преференциална позиция, като топката се плъзна към вратата на гостите.

Фуртадо можеше да почисти пред голлинията, само че работи нескопосано. Първоначално бе отсъдена засада, само че системата ВАР зачете попадението.

В 38-ата минута видеоарбитърът още веднъж се намеси и бе отсъдена дузпа за Берое. Макоута я осъществя и изравни.

През втората част домакините се поизнервиха, само че влезлите като запаси Доминик Янков и Клаудиу Кешеру взеха решение разногласието с голове в 79-ата и 83-ата минута.

Историческо! Лудогорец първенец за 10-ти следващ път! Лудогорец пренаписа историята на българския клубен футбол. " Орлите...