Лудогорец не срещна никакви трудности при визитата си срещу Локомотив

...

Лудогорец угаси лампите на Локо Пд с класика

Лудогорец не срещна никакви компликации при визитата си против Локомотив Пловдив в 16-ия кръг на Първа лига и се наложи с 3:0. Дебютът на Бруно Акрапович пред лична аудитория не се оказа изключително сполучлив, а тъкмо както токовият удар на "Лаута " угаси светлините, по този начин и пресиленият пряк червен картон за Пламен Николов умъртви наченките на порив на "смърфовете " след почивката. Трябва да се означи, че интригата значително завърши още в откриващите минути, когато разградчани стигнаха до два бързи гола.

Победата за първенците се синхронизира съвършено с неверната стъпка на преследвача ЦСКА, който направи 1:1 вкъщи против Ботев. Така от 2 задатъкът на Лудогорец пред "червените " стана 4 точки. За Локомотив нещата не наподобяват толкоз добре, защото това бе тяхното 3-о проваляне в последните 4 турнирни срещи. Те имат 20 точки и заемат 9-о място.

Още през цялото време си пролича, че първенецът ще преследва гневно ранен гол. В 3-ата минута разградчани проведоха рискова офанзива отляво, при която Вандерсон получи на скорост в пеналта. Той центрира остро във вратарското поле, където плонжиралият пазач Мори Диао се размина с топката. За шанс на домакините Джоди Лукоки не очакваше сходен процес и не съумя да реагира в точния момент.

Пет минути по-късно Лудогорец отново погледна самоуверено към вратата на Локомотив. Вандерсон и Натанаел комбинираха чудесно отляво, а от аутлинията крайният защитник пусна изострен пас към точката на дузпата. Джоди Лукоки бе оставен без настойчивост и единствено той си бе отговорен, че стреля толкоз настрана от десния дирек.

Лудогорец въпреки всичко откри резултата в 14-ата минута. В случая доста зле се прояви капитанът Димитър Везалов, който почисти топката право към намиращия се в дъгата Вандерсон. Той хитро залъга, че ще стреля незабавно, а с първото си допиране отклони към Кешеру. Румънският голаджия мигновено се обърна и от 7-8 метра прониза мрежата с невисок шут – 1:0.

Три минути по-късно заучено осъществяване на ъглов удар усили задатъка на първенците. Джоди Лукоки извърши корнер отдясно по офанзивата, а задачата бе намиращия се при близката греда Георги Терзиев. Той с глава насочи топката с парабола към другия завършек на вратарското поле, където Марселиньо бе пропуснат и с лекост се разписа – 2:0.

Буквално в ответната офанзива Локомотив можеше да понижи, в случай че Димо Бакалов бе посочил по-голяма акуратност в завършващия удар. Бившият състезател на „ орлите” самичък си сътвори обстановката и стреля от към 20-ина метра диагонално, само че неопределено.

В 34-ата минута първенците имаха съвършен късмет тотално да убият интригата. Вандерсон бе изпуснат от бранителите и се ускори напълно самичък против Мори Диао. Бразилецът реши да протака до последно, преди да опита прехвърлящ удар. В сетния момент Георги Пашов притича и подложи крайник, с което извади топката в корнер.

Две минути по-късно Локомотив стигна до нелоша опция. Веселин Марчев центрира от ъглов удар, а Пламен Николов се пребори за високата топка, отклонявайки я към Игор Банович. Халфът на собствен ред стреля тъкмо с глава, без да затрудни Ренан при спасяването.

В продължението на първата част Лукоки получи следващ късмет да обстрелва вратата и още веднъж от точката на дузпата холандецът не съумя да откри очертанията.

След почивката разградчани напълно явно понижиха оборотите и това направи Локомотив надалеч по-опасен съперник. Грешките при разиграването на Лудогорец зачестиха и точно след следващата такава в 59-ата минута Локомотив стигна до първото си от серията чисти положения. Дани Кики догони кълбото отдясно и с пас по тревата откри Аяри в пеналта. Нападателят се измъкна от Пластун, с цел да стреля от придвижване, предизвиквайки чудесна интервенция от Ренан.

В 63-ата минута пловдивчани още веднъж се добраха до кълбото в половината на противника. То стигна до Бакалов пред дъгата, а той я настройки на десния си крайник и стреля. Само сантиметри разделиха крилото от попадение, защото топката мина малко над лявата сглобка.

Устремът на Локомотив обаче бе жестоко кръстосан в 67-ата минута, когато съдията Стефан Апостолов малко пресилено в профил Пламен Николов с пряк червен картон. Бранителят стана жертва на грешката, която Димо Бакалов позволи. Крилото загуби в центъра, притиснат от Лукоки, който мигновено се понесе отдясно. Николов го смъкна на тревата с шпагат без да се замисля, а Апостолов по някаква причина реши, че това предотвратява чиста голова опция.

Малко след този епизод светлините на стадиона внезапно угаснаха, прекратявайки срещата за към 5-6 минути. Причината се оказа токов удар, а мачът първо се възобнови, когато светнаха единствено два от четирите стълба от осветлението.

В 78-ата минута Симеон Райков сътвори известни главоболия за Ренан с оптимистичен шут от директен свободен удар, отсъден на към 30-31 метра от вратата. Въпреки сериозната отдалеченост, топката тупна неприятно за вратаря, който не рискува и отби настрана.

Четири минути по-късно резервата в редиците на Лудогорец Жоао Пауло можеше да завърши всичко. Той получи пас в наказателното поле, елементарно мина около пазача си и от изострен ъгъл нанесе внезапен диагонален шут. Мори Диао беше беззащитен, но кълбото профуча в навън около десния дирек.

Минутка преди края на постоянното време Мори Диао направи отлично избавяне. Вандерсон като на смешка изведе Джоди Лукоки отляво в пеналта, оставяйки го на чиста позиция по диагонала. Холандецът настройки кълбото на десния си крайник, но вратарят на пловдивчани отби с крайник.

Секунди след началото на 7-минутното продължение Жоао Пауло въпреки всичко откри сметката си за сезона в Първа лига. Джоди Лукоки отдясно се подигра с Игор Банович, потегли по аутлинията и към този момент в пеналта сви обратно към съотборника си. Бразилецът шутира доста тъкмо към далечния низък ъгъл, а топката даже срещна страничната греда по пътя към мрежата – 3:0.

В идващия крък Лудогорец приема новака Витоша Бистрица, до момента в който Локомотив приема ЦСКА.

ЛОКОМОТИВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Клаудиу Кешеру 14'

0:2 Марселиньо 17'

0:3 Жоао Пауло 90+1'

Локо Пд (4-2-1-3): Мори Диао – Георги Пашов, Димитър Везалов /к/, Пламен Николов, Муса Мухамед – Райън Фрикеше, Игор Банович – Веселин Марчев (57' - Дани Кики) – Димо Бакалов (77' - Димитър Велковски), Халед Аяри, Дино Мартинович (46' - Симеон Райков)

Старши треньор: Бруно Акрапович

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо (46' - Лукас Саша), Георги Терзиев, Игор Пластун, Натанаел – Абел Анисе, Яцек Горалски – Джоди Лукоки, Марселиньо /к/ (90+4' - Густаво Кампаняро), Вандерсон – Клаудиу Кешеру (76' - Жоао Пауло)

Старши треньор: Петър Колев