Лудогорец направи изключително важна крачка към класирането си в групите

...

Вандерсон приближи Лудогорец до групите на Лига Европа

Лудогорец направи извънредно значима крачка към класирането си в групите на Лига Европа. Българите победиха с 1:0 при гостуването си на Торпедо Кутаиси в първи мач от плейофния кръг. Вандерсон вкара единствения гол в 45-ата минута.

Срещата стартира с гол на домакините в първата минута, който вярно бе анулиран заради засада.
В тази обстановка футболистите на българския отбор позволиха две неточности в границите на няколко секунди, а след тях Сисиньо извърши нарушаване. Последва центриране и изстрел с глава на Азацки, топката мина под плонжа на Броун, само че реферът не зачете попадението поради засада.

Първата по-опасна офанзива за българския първенец пристигна след независим проби на Марселиньо в 13-ата минута. Бразилецът преодоля двама съперници и стреля от границата на огромния пеналт, само че над вратата. Само 120 секунди по-късно " орлите " сътвориха първото по-опасно състояние в мача. Марселиньо откри Мисиджан, който майсторски трансферира защитник на домакините и стреля мощно по земя, само че Квашквадзе мазета.

В 28-ата минута Кампаняро засече с глава центриране от корнер на Вандерсон, а изстрелът мина доста покрай дясната греда.

Последва равностойна игра до заключителните секунди на първата част, когато бразилска композиция матира Торпедо. В 45-ата минута Вандерсон направи чудесно двойно подаване с Марселиньо, финтира с тяло защитник на домакините и след топовен шут от 7-8 метра прониза грузинската мрежа за 1:0.

Три минути след почивката Долидзе получи извеждащ пас зад тила на Натанаел. Броун излезе неразчетено, последва прехвърлящ удар на грузинеца, който излезе в навън. Лудогорец отговори с рискова офанзива отдясно, след която топката стигна до непокрития в наказателното поле Марселиньо, само че плеймейкърът на орлите не отигра добре ситуацията. Въпреки това Вандерсон се пребори с съперник, лиши топката, стреля по земя, само че Квашквадзе улови.

В 60-ата минута Лудогорец провежда бърза офанзива, която приключи с шут на Вандерсон, който грузинският вратар боксира. Пет минути по-късно Кешерю пусна дълъг пас зад централните бранители на домакините, Мисиджан съумя да ги надбяга и излезе очи в очи с Квашквадзе, само че стреля в ръцете на вратаря. Все отново холандецът догони топката и пусна към Марселиньо. Последва нов рисков шут, който бе блокиран.

В 69-ата минута българският първенец изпусна следващо чисто състояние. Стражът на Торпедо изпусна бомбен шут на Сисиньо, Кешерю направи добавка с глава от 4-5 метра, само че в ръцете на Квашквадзе.
Източник: petel.bg