Лоша новина за хората в средата на 40-те: ново изследване

...
Лоша новина за хората в средата на 40-те: ново изследване
Коментари Харесай

Умствените способности намаляват още на 45 г.

Лоша вест за хората в средата на 40-те: ново проучване демонстрира, че интелектуалните качества стартират да понижават не чак от 60-ата година, а надалеч по-рано – още на 45.

Учени от Юнивърсити колидж в Лондон и френския институт Инсерм проучвали 7000 дами и мъже сред 45- и 70-годишна възраст в продължение на над 10 години. Провели с тях три теста за памет, благосъстояние на езика, логическо мислене и езиково изложение.

При мъжете интелектуалните качества спаднали с 3,6 на 100 във възрастта 45-49 години. В групата 65-70 година спадът бил с 9,6%. При дамите процентите са надлежно отново 3,6 и 7,4 – в по-високата възрастова група той бил по-нисък от този при мъжете, написа welt.de.

Способността за мислене и схващане спада още в междинна възраст и по-късно все по-бързо понижава, открили специалистите.

Досега учените смятаха, че това развиване стартира на 60 години. Новите проучвания могат да оказват помощ за по-ранна битка с този феномен, най-вече с лекарства, счита ръководителката на опита Архана Сингх Манукс.

Източник: obekti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР