Локомотив (Русе) допусна нелепа загуба в мач, в който по

...

Локо загуби нелепо дербито срещу Спартак

Локомотив (Русе) позволи нелепа загуба в мач, в който по нищо не отстъпваше на гостите от Спартак (Варна). Иво Михайлов вкара единствения гол в срещата от поредния XXIII кръг на Североизточната трета лига, а двата тима довършиха дуела с човек по-малко след червени картони.

Първото полувреме предложи здрава борба, най-вече в центъра на терена, като липсваха чистите голови положения. В 20-ата минута Динко Станчев шутира от дъгата на наказателното поле, само че вратарят на гостите от Варна отрази удара му.

След почивката " железничарите " постановиха компактен напън в половината на " Спартак " и пробваха да стигнат първи до гол. Въпреки многочислените опити, в завършващата фаза на офанзивата не се откри кой да нанесе точния удар към вратата на " соколите ".

Противно на логиката, след мощните минути на русенци, гол падна, само че в тяхната лична врата. В 65-ата минута Ивайло Русев нахлу на скорост в пеналта и подаде ниско по земята пас към появилия се като запаса Иво Михайлов, който вкара за 0:1.

Въпреки отрицателния процес русенските " железничари " продължиха да търсят смяна в резултата до самия завършек на дуела. Живко Парашкевов, Мартин Недков, Динко Станчев и Валентин Валентинов пробваха да намерят път към мрежата на варненци. На няколко пъти топката се разхожда до голлинията, облизва гредите, само че по този начин и не влезе във вратата.

В 82-рата минута след фал и препирня сред футболистите, основния арбитър Веселин Гацев от Шумен сподели червени картони на капитана на Локо (Русе) Живко Парашкевов и на бранителя на гостите Михаил Михалев.

" Получи се здрав мач, същинско дерби за равнището на Трета лига. Нашите футболисти се раздадоха до дъно. Не мога да ги обвинявам за загубата. Видяхте какъв брой старания вложихме, какъв брой пъти голът висеше на косъм. Сигурен съм, че в случай че бяхме съумели първи да вкараме, мачът просто свършваше. С огромна доза шанс гостите съумяха да вземат трите точки. Представихме се повече от почтено против тим, който води сериозна подготовка на професионално равнище и има високи упоритости ", показа след края на срещата старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Локомотив (Русе):  Радосвет Христов, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Джан Али (46′ – Владимир Перчемлиев), Ивайло Иванов (63′ – Валентин Валентинов), Живко Парашкевов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков (85′ – Мартин Рачев), Динко Станчев.

Спартак (Варна):  Георги Ставрев, Александър Йовчев, Боян Илиев, Милен Николов, Михаел Михалев, Васко Боев, Емил Илиев, Илиян Неделчев (80′ – Георги Гушлев), Георги Димитров (58′ – Иво Михайлов), Славомир Събков (55′ – Десислав Дяков), Ивайло Русев.
Източник: ruse24.bg