Локомотив Пловдив се наложи с 2:1 над Дунав в двубоя

...

Вратар провали "Дунав" срещу "Локо" Пловдив

" Локомотив " Пловдив се наложи с 2:1 над " Дунав " в дуела сред двата отбора от седмия кръг на родната Първа професионална лига.

На " Лаута " домакините поведоха в 9-ата минута, когато Дино Мартинович лиши топката, откри чудесно Димо Бакалов и последният не остави късмет на стража Станислав Антонов. Минута по-късно самият Мартинович можеше да запише името си измежду голмайсторите, само че негов удар се отби в гредата.

В 69-ата минута гостите изравниха посредством Юлиан Ненов. Христофор Хубчев центрира, Мирослав Будинов пропусна топката, която попадна в Ненов и той не сбърка.

Мачът вървеше към делба на точките, само че в 93-ата минута Тейнур Марем от състава на " Дунав " почисти и топката отиде към вратаря Антонов, който обаче я изпусна и резервата Симеон Райков направи резултата 2:1 за " Локомотив ".

По този метод пловдивчани към този момент имат 11 точки и са четвърти във краткотрайното класиране. " Дунав " пък остава на 12-тото място, само че има мотив за наслада - през днешния ден " драконите " от Русе слошиха завършек на головата си суша, траяла 4 кръга.

" Локомотив ": Диао, Крумов, Георгиев, Марков, Бедиме, Траянов, Умарбаев, Марчев, Кики, Мартинович, Бакалов

" Дунав ": Антонов, Васев, Милчев, Марем, Хубчев, Патев, Димов, Ненов, Карагерен, Шопов, Будинов
Източник: btvnovinite.bg