Локомотив (Пловдив) победи с 6:2 като домакин Пирин лейдис в

...

Локо разби Пирин Лейдис с 6:2 на Лаута

Локомотив (Пловдив) победи с 6:2 като хазаин Пирин лейдис в мач от 20-ия кръг на Женското състезание SWISS Capital League. На помощния “Лаута” отборът на Ангел Славов бе по-добрият състав и изцяло справедливо победи гостите, които играха с много млади състезателки.

Головете за пловдивчанки бяха дело на Ивана Тодорова (8-автогол), Велина Кошулева (17, 67), Вероника Гоцева (47-д), Вени Дони Сърбинска (53) и Инна Димова (70), до момента в който двете попадение за благоевградчанките осъществя на Антония Шопска (64, 90).

Победата затвърди второто място на Локомотив, който изостава на пет точки от шампионките от НСА.

След доста мощно начало на мача “железничарките” поведоха с 2:0 още в 17-ата минута. Първо Ивана Тодорова си означи автогол в 8-ата минута, а малко по-късно в 17-ата минута Велина Кошулева с технично осъществяване удвои.

Третото попадение падна още в първите секунди след почивката, когато Гоцева се разписа от дузпа за 3:0.

Сърбинска вкара за 4:0, като футболистите на гостите оспорваха попадението на съперника заради очевиден фаул секунди по-рано против тях.

Нападателката на Пирин Антония Шопска, която прави страховит сезон понижи с доста хубав удар отдалеко в 64-ата минута, само че Кошулева върна преднината от четири гола на Локомотив, откакто вкара втория си гол в мача. Това се случи и не без грешката на вратарката Къри, която не реши удар от над 25 метра.

Веднага по-късно Димова се възползва от грешката в защитата на Пирин, с цел да вкара и шести гол за домакините.

Буквално в последните секунди страховит пробив на Шопова приключи с нов прекрасен гол за футболистката на “орлетата”, което оформи крайното 6:2 за пловдивчанки.

Така отборът на Локо (Пд) се върна към успехите, откакто преди седмица спря победната си серия и записа първо тъждество през акцията против Барокко. “Черно-белите” са на второ място с 55 точки, до момента в който Пирин лейдис останаха с 38 точки на четвърта позиция.

Локомотив (Пловдив): 12. Панайота Хацхаристу, 88. Мария Стойчева, 22. Диана-Михаела Атанасова, 7. Николета Бойчева, 17. Инна Димова, 10. Вероника Гоцева, 8 Вени Дона Сърбинска, 11. Велина Кощулева, 3. Веселина Махлелиева, 77. Кристияна Димитрова, 13. Мирослава Пейкова
Резерви: 19.Александра Палагачева, 31. Кристин Кръстева, 15. Никол Димановаа, 4. Михаела Арабаджиева.

Пирин лейдис: 1. Дженифър Къри, 2. Екатерина Иванова, 16. Кристин Качулска, 4. Ивана Тодорова, 20. Ивана Христова, 8. Фатма Крълева, 9. Антония Шопска, 13. Виолета Божинова, 18. Ивета Андрейчева, 15. Катрин Стойкова, 7. Емили Дамянова
Източник: marica.bg