Локомотив направи 1:1 в последната си контрола преди началото на

...

Локо се представи за новия сезон с равенство срещу Марица преди дербито в последния мач на Илко Пиргов

Локомотив направи 1:1 в последната си контрола преди началото на сезона против съгражданите от Марица. Двубоят се игра на стадион " Локомотив " и беше бенефис на вратаря Илко Пиргов, който окачи бутонките и ще бъде координатор в клуба. Именно Пиргов изпусна дузпа в 7-та минута, а в края на първата част Мартин Газиев откри от дузпа. В 68-та минута Джовани също от дузпа изравни.
Прочетете още

Мачът стартира с неакуратен удар на Маламов.

В 7-та минута Локомотив получи дузпа за нарушаване против Ангел Лясков. Феновете на Локо скандираха Илко, Илко и вратарят извърши дузпата, само че сътрудника му Илия Николов избави и резултатът остана 0:0.

В 11-та минута Илко Пиргов беше изпратен, откакто напусна терена, а играчите на двата тима му направиха шпалир. От естрада " Бесика " почитателите издигнаха транспарант " Благодарим ти, Илко ". Пиргов получи специфична статуетка от легендата Христо Бонев, колаж от дребен почитател на Локомотив и даде фланелката си на младия вратар Кристиян Томов.

В 35-та минута Локомотив трябваше да прави насилствена промяна и на мястото на Алфа Конте, който се контузи влезе Евандро.

Последва неакуратен удар на Дион.

В 39-та минута Локо стигна до доста чисто състояние, само че удар на Матеус беше уловен от Николов.

В края на полувремето Сегура направи нарушаване против Марчев и съдията отсъди нова дузпа, само че този път за Марица. Мартин Газиев застана зад топката и осъществя - 0:1.

В началото на втората част изстрел на Лясков срещна тялото на състезател на Марица и излезе в корнер.

В 51-та минута Дион насочи топовен изстрел, само че Николов мазета в корнер. Последва и нов удар на Дион, само че около вратата.

В 56-та минута изстрел на Джовани беше отразен от Илия Николов.

В 66-та минута Джовани насочи удар, само че той беше уловен от Николов.

В 68-та минута Локо получи нова дузпа и зад топката застана Джовани и изравни - 1:1.

В 73-та минута топката доближи до Димитър Илиев, само че той не съумя да играе добре с топката и Николов улови.

Две минути по-късно Евандро опита атрактивно да трансферира Илия Николов, само че ударът мина около вратата.

В 77-та минута още веднъж Евандро насочи рисков удар, който беше избавен от Илия Николов.

Последва и отговор на Марица и удар на Марчев, който беше уловен от Хоркаш.

Влезлият през втората част Георги Минчев засече с глава, само че ударът му мина рисково над вратата.

В 90-та минута Християн Димитров насочи удар, който мина над вратата.

Следващата неделя Локомотив стартира новия сезон с домакинство на Ботев в Пловдивското дерби. Двубоят стартира от 18:30ч. на " Лаута ".

Локомотив:  Илко Пиргов, Ангел Лясков, Марти Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус Да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов, Бабакар Дион, Джовани, Димитър Илиев, Алфа Конте (Динко Хоркаш, Евандро, Георги Минчев, Лео Сена, Калоян Костов, Георги Каракашев, Петър Андреев)

Марица:  Илия Николов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Стефан Попов, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев (Петър Начев, Петър Атанасов, Християн Димитров, Олджай Алиев, Милен Танчев, Ангел Пеев, Борислав Шехов, Христо Цветков, Наско Христев)

Източник: trafficnews.bg