Liversport Prague Open, осминафиналАнет Контавейт – Луси Хавличкова 6-4 6-3Анет

...

Прага: Контавейт срещу Потапова във втора поредна седмица

Liversport Prague Open, осминафинал
Анет Контавейт – Луси Хавличкова 6-4 6-3

Анет Контавейт продължава към четвъртфиналите на шампионата в Прага, откакто отстрани Луси Хавличкова с 6-4 6-3.

След тежко начало на мача, в което изостана с 3-1 и бе покрай 0-4, 17-годишната представителка на домакините се показа почтено против международната №2. Шампионката на сингъл и на двойки от Ролан Гарос за девойки даже съумя да пробие един път съперничката си за 1-1 във втората част, само че след 3-3 Контавейт пое самодейността и затвори срещата.

В идващия кръг ще следим повтаряне на полуфинала от Хамбург, защото естонката ще срещне още веднъж Анастасия Потапова.

Седмата сложена се придвижи до този кръг, откакто по-рано през днешния ден се оправи с Лин Жу с 6-4 7-6(8) за час и 40 минути.

Рускинята изоставаше с пробив и на два пъти с минипробив във втория сет, само че съумя да реализира поврат и да запише чиста победа.
Източник: tenniskafe.com