Ливърпул тотално доминираше и във второто дерби срещу големия си

...

Ливърпул отново се разправи с Юнайтед и поведе във Висшата лига

" Ливърпул " тотално доминираше и във второто дерби против огромния си противник " Манчестър Юнайтед " този сезон - 4:0 на " Анфийлд " от 30-ия кръг на Висшата лига. Така общият резултат от мачовете им е 9:0.

А триумфът имаше и цената на излизане отпред в класирането с две точки повече от " Манчестър Сити ", който е с мач по-малко. " Юнайтед " е едвам шести на 22 точки от водача.

Гостите излязоха без Кристиано Роналдо, който ден по-рано заяви, че с половинката му Джорджина са изгубили едно от бебетата близнаци, които чакаха. Публиката на " Анфийлд " му оказа поддръжка. Това стана с ръкопляскания в 7-ата минута.

Домакините поведоха още в 5-ата минута посредством Луис Диас. Така, в случай че изобщо имаше някаква конспирация, тя завърши в самото начало. До края на полувремето се разписа и Мохамед Салах, асистирал за първото попадение.

Доманацията на " Ливърпул " продължи и след почивката, а отсреща още веднъж липсваше боеспособен конкурент. Садио Мане направи резултата типичен, а пет минути преди края Салах оформи 4:0.

Часове преди мача журнаристът и трансферен експерт Фабрицио Романо разгласи, че управлението на " Юнайтед " и треньорът на " Аякс " Ерик загар Хааг са постигнали единодушие и договорът е единствено въпрос на време. Според него те са прецизирали всичко - заплата, период на контракт (вероятно за 4 г.), екип, селекция и тактика за развиване, която била показана персонално от нидерландеца.
Източник: clubz.bg