Ливърпул продължи безгрешния си ход в Премиършип, побеждавайки Лестър Сити

...

Ливърпул се добра до победа над Лестър в 95-ата минута

Ливърпул продължи безгрешния си ход в Премиършип, побеждавайки Лестър Сити с 2:1 на “Анфийлд ” в дуел от осми кръг на Премиършип. Победата обаче пристигна доста мъчно и в последната минута от продължението на мача.

Садио Мане откри резултата в 40-ата минута, а асистенцията бе дело на Джейм Милнър. Лестър обаче игра доста самоуверено и невъзмутимо и чакаше своя късмет, а той пристигна в 80-ата минута, когато Джеймс Мадисън изправи на крайници агитката на “лисиците ”. Двубоят отиваше към тъждество, само че Ливърпул получи правото да извърши дузпа в 95-ата минута за нарушаване на Марк Олбрайтън против Садио Мане. Системата VAR утвърди решението на съдиите, а Милнър сподели стоманени нерви и не даде шансове на Каспер Шмайхел. Лестър бе на път да стане първия тим, който лишава точки на Ливърпул, само че в последна сметка това не се случи и мърсисайдци остават отпред в класирането с цялостен актив от 24 точки. В девети кръг Лестър играе вкъщи с Бърнли, а Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg