Ливърпул постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като

...

"Ливърпул" пречупи новак във Висшата лига за 79 секунди

Ливърпул " реализира втора поредна победа във Висшата лига, откакто надви като посетител на новака " Брайтън " с 5:1. Червените взеха решение дуела преди почивката с две попадения на Емре Джан и Роберто Фирмино, които паднаха в границите на по-малко от две минути.

Двубоят в Южна Англия се оказа по-специален за мърсисайдци, които посетиха 57-и друг стадион във Висшата лига. Преди дуелът на " Амекс стейдиъм " " Ливърпул " беше спечелил на 52 от останалите 56 уреди, на които е играл в елита.

Със събраните три точки " Ливърпул " влезе в Топ 4 преди изиграването на най-интересния конфликта за кръга сред " Арсенал " и " Манчестър юнайтед ".

Червените взеха решение мача в границите на по-малко от две минути, когато вкараха два гола. В 30-ата минута Емре Джан откри резултата на " Амекс " след хубаво центриране на Филипе Коутиньо от корнер и доста мощен удар с глава.

Емре Джан открива резултата на
© Reuters

Емре Джан открива резултата на " Амекс ".

Буквално в идната офанзива отборът на Юрген Клоп удвои задатъка си, като в основата още веднъж беше Коутиньо. Салах стартира офанзивата, откри плеймейкъра на лявото крило, а той на собствен ред подаде за Роберто Фирмино, който означи втория гол.

Това 11-и гол, в който Коутиньо има присъединяване в последните си 10 дуела във Висшата лига. Той означи шест и подаде за пет други. Двете попадения на алените пък бяха разграничени от тъкмо 79 секунди.

В началото на втората част " Ливърпул " дефинитивно умъртви интригата, откакто вкара и трети гол. В 49-ата минута прецизен още веднъж беше Фирмино, който получи доста хубаво подаване от Салах и нямаше по какъв начин да сгреши.

Две минути по-късно " чайките " понижиха с попадение на Глен Мъри. Той вкара от дузпа отсъдена за фаул на Джордан Хендерсън против Дънк.

В края на мача вместо да смъкват оборотите гостите направиха противоположното и вкараха още два гола. Първо в 87-ата минута Коутиньо ознаменува отличната си игра с красиво попадение. От към 22 метра той стреля от свободен удар и хитро прати топката под стената. Бразилецът означи своя 18-и гол отвън наказателното поле от 2013 година насам, като по този индикатор е №1 във Висшата лига.

Две минути по-късно резултатът стана 1:5 след автогол на Дънк. Защитникът осъществя за трети път в личната си врата през сезона, откакто преди този момент го стори против " Манчестър юнайтед " и " Манчестър сити ".
Източник: dnevnik.bg