Ливърпул победи бразилския Фламенго във финала на Световното клубно първенство.

...

Ливърпул е новият световен клубен шампион!

Ливърпул победи бразилския Фламенго във финала на Световното клубно състезание.

Битката в Катар, на стадион " Халифа " в Доха, приключи с най-малък триумф за символичните домакини.

Мърсисайдци се постановиха с 1:0, след попадение на Роберто Фирмино в първото продължение на дуела.
 Снимка 458706
Източник:

Емоциите и трагичните моменти в конфликта не липсваха, като измежду най-запомнящите се такива бе анулираната дузпа в интерес на британския гранд в продължението на дуела.

Малко по-рано пък Фирмино стреля в рамката зад Алвеш.

" Червените ", които на полуфинала отстраниха мексиканския Монтерей с гол на Роберто Фирмино в продължението на срещата, завоюваха първия си трофей от конкуренцията в цялата си 127-годишна история.
 Ван Дайк още веднъж тренира с Ливърпул

Не толкоз положителни са новините по отношение на Жоржиньо Вайналдум

До този миг Ливърпул бе взел участие в три финала на Световното клубно състезание, надлежно през 1981, 1984 и 2005, само че и в трите случая не беше успявал да победи с купата.

Мениджърът Юрген Клоп пък се трансформира в първия немец, печелил трофея след Отмар Хитцфелд.
 Снимка 458708
Източник:

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 Ливърпул - Фламенго 1:0, гол на Фирмино! онлайн
Ливърпул - Фламенго 1:0, гол на Фирмино!

" Червените " ще се борят за първия си трофей от конкуренцията

Двата тима си поделиха първото полувреме, като първоначално Ливърпул взе самодейността и можеше да стигне до разкриване на резултата, само че по-късно и Фламенго имаше своите благоприятни условия.

След единствено няколко секунди игра Фирмино излъга Кайо, мина зад тила му и опита да стреля, само че не откри очертанията на задачата.

Малко по-късно Салах получи топката в полето на вратаря на Фламенго, само че избра да подава към Кейта. Той се засуети и загуби притежанието на кълбото.

Александър-Арнолд тества шанса си с изстрел от много далечна отдалеченост, а след това и Окслейд-Чембърлейн стигна до сходна изява.
 Снимка 458707
Източник:

С течение на времето противникът на мърсисайдци стартира да поглежда все по-често към половината на противника си. Барбоса постоянно се връщаше до бранителите на отбора си, с цел да им помогне да изнесат топката в предни позиции.

Два следващи опита на Енрике в средата на полувремето стъписаха защитата на мърсисайдци и бяха задоволителни, с цел да разярят Юрген Клоп край страничната линия. Специалистът бе на границата на разрешената му зона, като не спираше да жестикулира и да направлява футболистите си в техните дейности.

Постепенно от първичния напън на Ливърпул нямаше и диря, а Фламенго получи няколко положителни шанса да стигне до разкриване на резултата. Де Араскаета можеше да съжалява, като пропусна да зарадва Жезус с попадение.
 Снимка 458717
Източник:

В самия завършек на полувремето Мане бе предизвестен публично за груба демонстрация, от която сигурно отборът му не се нуждаеше в този миг. Това беше и единственото публично предизвестие за първата част от финала.

След съвсем напълно повтаряне на случилото се на терена и през вторите 45 минути, същинската драма бе непокътната за последните минути от второто полувреме.

Първо Фирмино разтресе рамката зад Алвеш, а по-късно се стигна и до най-дискусионния миг в мача.
 Снимка 458709
Източник:

Мане получи топката на границата на наказателното поле, стреля, само че след прикосновение със съперников футболист падна на тревата.

Реферът уточни бялата точка, само че откакто всички футболисти на Фламенго скочиха против него, а и сътрудниците на съдията от ВАР-стаята реагираха, арбитърът бе заставен да чуе мнението на своите помощници.

След много продължителна полемика и над 3 минути очакване, дузпата беше анулирана.

Шокът за ливърпулци бе цялостен, като Юрген Клоп едвам бе удържан от щаба си край страничната линия.

Така или другояче освен нямаше 11-метров удар, а даже бе анулирано и решението за присъждане на фаул.

Играта продължи до 8 минути след края на постоянното време, след което започнаха продълженията.
 Снимка 458699
Източник:

В първото от тях Фирмино употребява прелестна контраофанзива и с превъзходен завършващ изстрел счупи двете нули на светлинното табло.

Голът беше първи и финален в мача и направи купата и златните медали действителност за Ливърпул.
 Снимка 458718
Източник:

Така откакто стъпи на европейския връх, Ливърпул победи и на международната клубна сцена.