Ливърпул победи Брайтън с 2:1 в двубой от 14-и кръг

...

Два гола на Ван Дайк осигуриха победа на Ливърпул срещу Брайтън

Ливърпул победи Брайтън с 2:1 в дуел от 14-и кръг на Премиършип. Срещата се игра на стадион “Анфийлд ” пред 53 300 фенове. Защитникът Върджил ван Дайк вкара два гола през първото полувреме, само че мърсисайдският отбор имаше сложни моменти през втората част, откакто игра с човек по-малко 1/4 час.

Ливърпул сътвори първата си опция в 15-ата минута, когато удар на Роберто Фирмино бе избавен от стража на гостите Матю Райън.

Три минути по-късно Трент Александър-Арнолд центрира от свободен удар и Върджил ван Дайк с глава не даде никакви шансове на вратаря на „ чайките “. В 24-ата минута при доста сходна обстановка Ливърпул усили задатъка си – Ван Дайк още веднъж прониза мрежата на Брайтън с глава, отново след подаване на Трент Александър-Арнолд, този път от корнер.

В 76-ата минута Ливърпул остана с човек по-малко, откакто вратарят Алисон получи пряк червен картон за игра с ръка отвън наказателното си поле. Брайтън съумя да върне един гол в 79-ата минута посредством Люис Дънк, който осъществя наказателния удар, отсъден за нарушаването на бразилеца. В последна сметка “чайките ” съумяха да изплашат европейския първенец, само че не заобиколиха провалянето. Ливърпул към този момент има задатък от 11 точки пред втория Манчестър Сити.