Ливърпул нанесе едва втора загуба на Нюкасъл през сезона, след

...

Ливърпул превзе Нюкасъл за 7 минути

Ливърпул нанесе едвам втора загуба на Нюкасъл през сезона, откакто завоюва с 2:0 визитата си от 24-ия кръг на британската Висша лига.

Новите лица в офанзивата на „ мърсисайдци “ Дарвин Нунес (7) и Коди Гакпо (17) взеха решение срещата в рамките единствено на 7 минути, а в 22-рата домакините останаха с човек по-малко, откакто вратарят им Ник Попу беше изпъден.

Така момчетата на Юрген Клоп демонстрираха, че навлизат във форма и към този момент имат 35 точки, с 6 по-малко от четвъртите в класирането „ свраки “, които са с мач повече.

Ливърпул стартира доста мощно срещата, която бе основна за упоритостите на отбора да влезе в топ 4 този сезон и се явяваше генерална подготовка за мегасблъсъка с Реал (Мадрид) от Шампионска лига във вторник.

Още в 10-ата минута Дарвин Нунес получи пас от дълбочина от Трент Александър-Арнолд и даде преднина на гостите, а Коуди Гакпо вкара за 2:0 в 17-ата след извеждащ пас на Мохамед Салах.

Това бе крайният резултат, само че не и без помощта на Алисон Бекер, който направи няколко впечатляващи спасявания.

Нюкасъл атакуваше постоянно и имаше доста положения, макар че игра с човек по-малко от 22-рата минута, когато Ник Поуп бе изпъден поради игра с ръка отвън наказателното поле.

Въпреки това, джордитата трябваше да се примирят с втората си загуба през акцията и трета поредна в срещите с Ливърпул.