Литовският гранд Жалгирис (Каунас) се наложи със 105:97 след продължение

...

Жалгирис оцеля след късния щурм на Армани

Литовският гранд Жалгирис (Каунас) се наложи със 105:97 след продължение над Армани Милано в епична борба, водила се съвсем до последната секунда на дуела. Успехът за Жалгирис е пети подобен в последните им шест мача в Евролигата. Момчетата на Шарунас Ясикевичус към този момент са десети в класирането в най-силния клубен европейски шампионат, като изостават единствено на една победа от Химки и Валенсия, които са надлежно седми и осми.

Жалгирис натрупаха 9 точки преднина в края на първото полувреме, приключило при резултат 53:44. След почивката водачът на Армани Серхио Родригез се разигра и оказа помощ на тима си да поведе в резултата за миг, само че тройка на Томас Уолкъп оформи резултата за третата четвърт - 72:71 за литовците. Въпреки че държаха задатък от 8 точки при оставащи 2:30 минути на таблото, Жалгирис позволиха равнене след положителни стрелби на Калеб Тарчевски и Кийфър Сайкс, а пък Серхио Родригез прати мача в продължение с сполучлива пукотевица за 2 точки - 91:91. Милано обаче не съумяха да се оправят с опазването на Лукас Лекавичиус и Зак ЛиДей, които донесоха значимата победа за домакините - 105:97.

.@bczalgiris needed an extra 5-minute period to get rid of AX Armani Exchange Milano 105-97 at Zalgirio Arena